Dom i Wnętrze

Ciesz się gotowaniem dzięki profesjonalnemu wyposażeniu kuchni

76Views

Gotowanie nigdy jeszcze nie było tak przyjemne i proste jak dzisiaj – wynika to przede wszystkim z olbrzymiej ilości produktów, które możemy dostać w sklepach. Pełnia lata to idealny moment na to, aby skorzystać z sezonowych warzyw i owoców i przygotować je w taki sposób, aby nie traciły wartości odżywczych. Pomogą nam w tym innowacyjne garnki i patelnie!

Dlaczego jakość spożywanych produktów jest tak ważna?

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie w dużej mierze zależą od tego, co każdego dnia spożywamy. Decydując się na produkty pełnowartościowe możemy mieć pewność, że dostarczamy do naszych organizmów cenne witaminy i mikroelementy. Warto mieć na uwadze, że w czasie obróbki cieplnej wiele z tych składników zostaje zniszczonych. Warto wiec wybrać taką metodę gotowania czy smażenia, aby potrawy zachowały wspaniały smak i walory odżywcze.

Nowoczesne garnki w naszych kuchniach

Obecnie producenci wyposażenia kuchennego proponują nam wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają poprawić jakość spożywanych pokarmów. W ofercie sklepu Gerlach.pl znajdziemy ciekawe komplety garnków, składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Producent oferuje przede wszystkim stal nierdzewną, odporną na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie korozji. Garnki ze stali możemy czyścić w zmywarkach automatycznych. Zaletą garnków tego typu jest wbudowany w dno dysk. Dzięki niemu możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła i szybsze przygotowywanie potraw. Dyski takie umożliwiają wykorzystywanie garnków na kuchenkach indukcyjnych.

Dla większej wygody użytkowników producent zaproponował także pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Pokrywki doskonale przylegają do krawędzi garnków, nie pozwalają na uciekanie ciepła. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej.