Dom i Wnętrze

Czy pergola tarasowa poprawi nasz komfort?

457Views

Aby móc cieszyć się wspaniałym ogrodem konieczne jest włożenie nieco pracy – musimy dbać o trawnik, stworzyć odpowiednie miejsce do postawienia mebli ogrodowych. Każdy wysiłek jednak się opłaci – w trakcie upalnego lata możliwość cieszenia się zielenią i chłodem to najlepsza nagroda po długim dniu w pracy. Jak zaaranżować miejsce w ogrodzie, aby móc cieszyć się cieniem? Z pewnością pomogą nam w tym pergole ogrodowe!

Dlaczego warto wybrać pergolę?

Nowoczesna pergola tarasowa to interesująca nowość w propozycjach producentów. Dzięki konstrukcji tej uda się skutecznie zadaszyć wybrany przez nas obszar. Pergole możemy podzielić na wolnostojące oraz modele, które montowane są przy ścianach domu. Wiele osób zastanawia się, czy montaż pergoli wymaga zezwolenia budowlanego? Na szczęście nic takiego nie jest potrzebne.

Pergole tworzone są na podstawie aluminiowych szkieletów. Ich ekstrudowane elementy tworzą stabilną konstrukcje, która z bliska i z daleka wygląda bardzo elegancko. To druga istotna rzecz związana z pergolami: stanowią one prostą ozdobę każdego ogrodu. Dla lepszego efektu na podstawach pergoli możemy umieścić pnące się rośliny!

Baldachim, który skutecznie ochroni nas przed słońcem

Elementem budzącym największe zainteresowanie w przypadku pergoli to oczywiście zadaszenie, czyli baldachim. Stworzony jest on z materiału technicznego, odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem promieni słonecznych, wiatru, deszczu. Baldachim doskonale uchroni nas zarówno przed promieniowaniem UV, jak i deszczem. Dzięki niemu możemy cieszyć się ogrodem bez względu na pogodę. Wiele proponowanych przez producentów pergoli ma automatyczny system składania dachu. Dzięki niemu możemy sami decydować, kiedy taras ma być osłonięty przed słońcem czy deszczem.