Dom i Wnętrze

Dlaczego kochamy meble designerskie?

191Views

To, jak wygląda przestrzeń, w której żyjemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nic więc dziwnego, że na poszukiwaniach odpowiednich mebli spędzamy szczególnie wiele czasu. Dziś coraz częściej naszą uwagę przyciągają meble designerskie, warto więc zastanowić się nad tym, co mają nam one do zaoferowania.

 

Meble designerskie – prostota przede wszystkim

Nie brakuje osób, które już przy pierwszej wzmiance na temat mebli designerskich przecząco kręcą głowami. Są przekonane, że meble tego rodzaju nigdy ich do siebie nie przekonają i nie chcą nawet poznawać ich bliżej. Dzieje się tak jednak przede wszystkim wówczas, gdy mamy do czynienia z niewłaściwym i bardzo wybiórczym rozumieniem słowa design. Wielu osobom termin ten kojarzy się z przerostem treści nad formą oraz z rozwiązaniami, których przeznaczenie pozostaje dla wszystkich zagadką. Tymczasem okazuje się, że design to przede wszystkim prostota i właśnie tak należy go rozumieć. Nie ma takiego wnętrza, do którego meble tego rodzaju nie pasują. Kojarzy się je przede wszystkim z przestrzeniami nowoczesnymi, są jednak prawdziwą ozdobą także wszędzie tam, gdzie dominuje styl retro.

 

Funkcjonalność bez względu na okoliczności

Kolejną cechą mebli designerskichjest ich funkcjonalność i najczęściej to właśnie ona sprawia, że osoby deklarujące się jako ich przeciwnicy zaczynają zmieniać zdanie na ten temat. Nawet najmniejszy mebel ma swoje przeznaczenie i nie jest tworzony wyłącznie po to, aby zdobyć. Funkcjonalność sprawia, że meble tego rodzaju nie muszą być wcale kojarzone jedynie z dużymi przestrzeniami. Z powodzeniem sprawdzą się także w niedużym salonie albo w kuchni o niewielkich rozmiarach. Jeśli doda się do tego ich coraz większy wybór, jasnym stanie się, że moda na nie z pewnością w najbliższym czasie nie minie i będzie się utrzymywać przez lata.