Dom i Wnętrze

Dom z drewna i jego zalety

Small house under construction and home keys lying on electrical drawings for project, concept of building home
203Views

Eleganckie domy drewniane wyrastają w Polsce na każdym kroku – wynika to przede wszystkim z ich ceny, jak również samej szybkości budowy. Coraz mniej osób decyduje się na budowanie domów murowanych: odstrasza ich przede wszystkim koszt, ale także fakt, że budowa takiego domu trwa latami. Co warto wiedzieć o domach drewnianych? Kto je dla nas wybuduje? Czy w takim domu będziemy czuli się komfortowo?

Dom dopasowany do naszych potrzeb

Dom z drewna nawiązuje do natury – nie sposób dyskutować z tym faktem. Zastosowanie odpowiednio zakonserwowanego drewna do stworzenia szkieletu pozwala na szybką budowę i brak konieczności czekania na cieplejsze dni. Jedynym elementem takiego domu, który musi wyschnąć, są jego fundamenty! Domy drewniane, oferowane przez takie firmy jak mawit.com.pl, to idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieszkać ekologicznie i zdrowo!
Skąd wziąć projekt takiego domu? Duże zainteresowanie projektami domów drewnianych sprawiło, że firmy budowlane zaczęły zatrudniać architektów. Ci z kolei postawili na nowoczesność oraz na spełnianie oczekiwań jak największej grupy osób. Wynikiem tego działania są przede wszystkim domy piętrowe i parterowe z możliwością zabudowania poddasza, przepełnione światłem. Liczne przeszklenia sprawiają, że do wnętrza wpada wiele naturalnego światła. Dodatkowo ustawność kolejnych pomieszczeń jest przemyślana w taki sposób, aby wspierać codzienne obowiązki i domowe życie. Taki dom to prawdziwy skarb!

Dom z drewna – suche fakty

Domy drewniane budowane są w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy są one oddawane kupującym w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Dodatkowo kusi także cena – jest ona o ok. 35% niższa od ceny gotowego domu murowanego. Dom z drewna z czasem może zostać rozbudowany.