Dom i Wnętrze

Drewniane domy całoroczne: jakie są ich zalety?

1.56KViews

Tradycyjnie w naszym kraju osoby, które zdecydują się na budowę domu jednorodzinnego wybierają dom murowany. Technologia budowania domów z drewna w technologii szkieletowej tak bardzo popularna w Szwecji oraz w Kanadzie zaczyna jednak coraz śmielej wkraczać do naszego kraju. Dlaczego warto wybrać drewniane domy całoroczne?

 

Drewniane domy całoroczne i ich zalety

 

Do zalet drewnianych domów szkieletowych wypada zaliczyć między innymi fakt, iż budowa trwa bardzo krótko. Domy drewniane całoroczne o konstrukcji szkieletowej budowane są w technologii suchej. W technologii mokrej powstają jedynie fundamenty pod przyszły dom. To między innymi dzięki temu możliwe jest wybudowanie domu w tak krótkim czasie. Budowa drewnianego domu o konstrukcji szkieletowej trwa cztery-sześć miesięcy. Po części czas budowy domu zależy od tego, czy osoby budujące dom wybiorą stan surowy zamknięty czy deweloperski. W przypadku budowania domu drewnianego o konstrukcji szkieletowej wystarczy latem czy jesienią przygotować ławy fundamentowe i dom stanie również zimą bez względu na to, czy temperatura jest minusowa czy plusowa.

 

Inne zalety domów drewnianych

 

Są to domy całoroczne. Wiele osób obawia się wysokich kosztów ogrzewania albo tego, że będą marznąć. Nie bardziej błędnego. Domy zbudowane w technologii szkieletowej są bardzo ciepłe – pamiętajmy, że technologia ta sprawdziła się w o wiele zimniejszej Szwecji i Kanadzie. Oferowane przez dobrą firmę całoroczne domy są doskonale docieplone. Warstwę ocieplenia tworzą płyty styropianowe o grubości 10 cm oraz wata mineralna o grubości 15 centymetrów. Zaletą domów z drewna o konstrukcji szkieletowej jest również to, że można je w razie potrzeby szybko rozbudować. Zbudowane przez rzetelną firmę domy szkieletowe są bardzo trwałe. Technologia szkieletowa pozwala na wybudowanie domu parterowego, parterowego z mieszkalnym poddaszem lub piętrowego.

 

color.net asantuariosc.com hotels.pl