Dom i Wnętrze

Elegancki fotel wiszący w strefie wypoczynkowej

601Views

Jak zmienić zwykły taras w miejsce wyjątkowe, które będzie przedłużeniem naszego salonu w okresie wiosny i lata? Nie trzeba wiele – wystarczą funkcjonalne i trwałe meble ogrodowe, takie jak fotel wiszący. Co warto wiedzieć przed kupnem mebli ogrodowych? Jakie meble sprawdzą się na dużych, a jakie na mniejszych tarasach?

Trwały fotel wiszący

Podstawową cechą mebli ogrodowych powinna być ich trwałość. Fotel wiszący, tak samo jak sofy narożne, fotele czy krzesła powinny być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci. Zastosowanie wysokiej klasy tworzyw sprawia, że zakupione komplety będą służyć nam przez szereg lat.

Jak skonstruowany jest fotel wiszący? Bujaki ogrodowe oparte są na konstrukcjach z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo zabezpieczone jest nie tylko przed działaniem wilgoci, ale i przed rdzą. Meble ogrodowe oparte na aluminiowych stelażach są niezwykle lekkie – ich podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnego problemu.

Wierzch fotela wiszącego tworzy plecionka technorattanowa – materiał ten wykonany jest z tworzywa syntetycznego o nieporowatej strukturze, które nie chłonie wilgoci. Materiał technorattanowy jest również odporny na promieniowanie słoneczne – oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania zachowa on swój wspaniały, oryginalny kolor. Plecionka technorattanowa doskonale imituje klasyczny rotang, przez co świetnie prezentuje się on w ogrodach, na tarasach, werandach.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Meble takie jak fotel wiszący wymagają odpowiedniej ochrony w czasie jesieni i zimy. Najlepszym i rekomendowanym sposobem jest stosowanie pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które nie przepuszczają brudu i kurzu, pozwalając jednak na swobodną wymianę powietrza.

Luksusowe meble do ogrodu Pokrowiec na grill gazowy Dr Irena Eris - Golf Cup 2017