Dom i Wnętrze

Jaki materac dla niemowlaka od dnia narodzin?

36Views

Narodziny dziecka to wspaniały moment w życiu rodzica. Jak zapewnić mu zdrowie? Jakie pieluszki będą się najlepiej sprawdzać? Który wózek będzie dla niego najbardziej odpowiedni? Przed narodzinami rodzicom chodzi po głowie wiele pytań. Również takie odnośnie tego, jaki materac dla niemowlaka jest dobry?

Jaki materac dla niemowlaka, czyli kilka słów o twardości

Każdy materac, nie tylko te dedykowane najmłodszym dzieciom, ma różne stopnie twardości. Są one w odpowiedni sposób oznaczone literami H i cyferkami od 1 do 4. Im cyfra wyższa tym pewność, że materac jest twardy. Jak to ma się w przypadku dzieci? Tak samo. Materace H1 to te najbardziej miękkie, które nie powinny znaleźć się w łóżku naszego dziecka. Jest on zbyt miękki i może nie tylko spowodować problemy z rozwijaniem się, ale może on być odpowiedzialny również za śmierć łóżeczkową dziecka. Dlatego warto zadbać nie tylko o zdrowie, ale również o bezpieczeństwo swojego malucha.

Wygodny i zdrowy materac

Jaki materac dla niemowlaka będzie najbardziej odpowiedni? Ten z oznaczeniem H2, czyli średnio – twardy. Do tego musimy również zwrócić uwagę na odpowiedni wymiar, aby materac w łóżeczku się nie wybrzuszał. To również może powodować dyskomfort u malucha, które najzwyczajniej w świecie nie będzie się wysypiać. A niewyspane dziecko, to również niewyspany rodzic. Dlatego dobrze dobrany materac o  średnim poziomie twardości będzie kluczem do sukcesu i w przyszłości zapewni rodzicom spokojne noce i długi sen. Jednak nie można zapominac, że dziecko i tak na początku będzie robiło swoim rodzicom pobudki.