Dom i Wnętrze

Jakie dodatki warto wykorzystać w ogrodzie?

82Views

Ogród to świetna przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Nawet niewielka ilość ziemi przy mieszkaniu czy blisko domu może stać się letnim przedłużeniem salonu. Aby zaaranżować ciekawą przestrzeń wypoczynkową wystarczy kilka prostych elementów. Jakie rozwiązania warto wykorzystać, aby spędzać cudowne chwile w ogrodach i na tarasach?

Eleganckie meble i dodatki

Podstawą w ogrodzie jest oczywiście wygodny komplet wypoczynkowy. Dzisiaj producenci dbają nie tylko o piękny wygląd mebli, ale także o odpowiednie profilowanie jego elementów oraz wysoką trwałość. Meble wykonywane są z tworzyw takich jak technorattan czy aluminium – obie opcje cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, odkształcania, działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble modułowe, których elementy można łączyć lub rozłączać w zależności od indywidualnych potrzeb.

Znajdź sposób na komfortowy cień!

Jak zapewnić sobie cień podczas upalnych, letnich dni? Możliwości jest kilka – zdecydowana większość osób decyduje się na kupno parasola ogrodowego. Parasol ogrodowy kwadratowy cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko przez geometryczną formę, ale przede wszystkim: z powodu doskonałych parametrów technicznych.

Aluminiowy stelaż parasola malowany jest proszkowo – dzięki temu struktura jest zabezpieczona przed rdzą. Umieszczenie stelaża na ruchomej stopie pozwoliło na rotowanie parasola o 360 stopni bez konieczności podnoszenia konstrukcji. Poliestrowe czasze wzmocnione są warstwą poliuretanu, która chroni przed wilgocią i wnikaniem kurzu. Dodatkowo materiał jest amortyzowany przez sprężyny naciągowe. Kupując parasol warto również zaopatrzyć się w lekki i przewiewny pokrowiec ogrodowy, który uchroni parasol przed kurzem i wilgocią podczas dłuższej nieobecności w domu.