Dom i Wnętrze

Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę w domowym salonie?

Architecture, Interior, modern apartment, wide living room
190Views

Salon powinien być przestrzenią jasną, komfortową i co najważniejsze: dopasowaną do naszych potrzeb. Dla jednych pomieszczenie to będzie oazą spokoju, gdzie mogą poczytać książki, obejrzeć film. Dla innych będzie to przestrzeń przygotowana do spotkań w gronie znajomych, bliskich. Ważne jest to, aby wystrój wnętrza był estetyczny i funkcjonalny. Jakie meble wybrać, aby stworzyć idealne pomieszczenie?

Przede wszystkim postaw na trwałe i odporne na uszkodzenia materiały

Bez względu na to, czy dysponujesz dużym czy niewielkim pomieszczeniem, wybierz meble, które będą odporne na uszkodzenia. W polskich sklepach meblowych królują produkty wykonane z desek meblowych – to uniwersalny materiał. Deski mogą być cięte na różne wymiary, dostępne są także różnorodne grubości. Ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, przez co deska jest odporna na niewielkie wyginanie, zarysowania, ścieranie. Drugi rodzaj tworzywa wykorzystywany w stolarce to lite drewno – jest zdecydowanie droższe niż deski meblowe, ale i bardziej odporne na uszkodzenia, zarysowania, ciemnienie. Meble pokojowe wykonane z naturalnego drewna cenione są przede wszystkim z eleganckich hotelach czy pensjonatach.

Gdzie kupować?

Do niedawna zdecydowana większość osób zainteresowanych kupnem nowych mebli do salonu decydowała się na odwiedzenie sklepu meblowego stacjonarnego. Niestety, takie punkty znajdowały się najczęściej na rogatkach miasta, ze względu na konieczność wynajęcia olbrzymiej powierzchni wystawowej. Dzisiaj mamy do dyspozycji zarówno sklepu stacjonarne, jak i internetowe. W przypadku tych drugich wybór jest znacznie szerszy, poszukiwania możemy ograniczyć poprze zastosowanie filtrów, a dodatkowo możemy też liczyć na znacznie niższe ceny. Szeroki wybór interesujących mebli znajdziemy w sklepie gama-sklep.com.pl. Wadą sklepów internetowych jest bez wątpienia fakt, że nie możemy dotknąć interesującego nas mebla, sprawdzić jego faktury, realnych wymiarów. Na szczęście zakupy w sieci obowiązuje możliwość zwrotu bez podawania przyczyny, w określonym terminie i wtedy, kiedy towar nie nosi znaków użytkowania. Jednymi z najchętniej kupowanych w sieci są meble Forte.

Pamiętaj o możliwości przechowywania!

Kupując meble zazwyczaj robimy to pod wpływem impulsu, estetyki. Zanim jednak zdecydujemy na zakup pomyślmy, czy wybrany przez nas mebel pozwoli nam na wygodne przechowywanie naszych ubrań, przedmiotów, przyborów. Im większa powierzchnia do przechowywania, tym wygodniej będzie nam się żyło!