Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu – warto?

309Views

Kupno idealnego kompletu do ogrodu nie jest łatwe. Producenci wyposażenia oferują szeroki wachlarz produktów. W katalogach podziwiać możemy dekoracyjne meble z drewna, lekkiego aluminium oraz różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Mimo tak wielkiej konkurencji, wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się technorattan. Co wpływa na tak wielką popularność mebli z tego tworzywa? Sprawdź!

 

Nowoczesne meble ogrodowe – jakość i estetyka

Wyplatane z technorattanu meble pewnym krokiem wkroczyły do naszych ogrodów, nie pozostawiając miejsca dla konkurencji. I nic w tym dziwnego! Nowoczesne meble ogrodowe wyplatane z syntetycznego tworzywa urzekają swoją lekką, naturalną formą. Barwiony na różnorodne kolory technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór (czyli rattan pozyskiwany z pni palm rotangowych), jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Kupując kanapę, stół czy krzesła zbudowane właśnie z tego tworzywa, masz gwarancję, że nabytek będzie w nienagannym stanie służył w ogrodzie przez wiele lat. Materiał odporny jest na działanie czynników zewnętrznych (deszczu, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur) i nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych.

 

Design

Stylowa, lekka kanapa? Komplet składający się z wygodnych krzeseł i foteli? A może bujany, designerski fotel podwieszany na solidnym stelażu? Opcji jest naprawdę wiele! W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz niebanalne modele, które pozwolą stworzyć Ci na świeżym powietrzu dowolną kompozycję.

 

Ekologia

Wymieniając zalety mebli z technorattanu, nie sposób nie wspomnieć o fakcie, że są one w stu procentach ekologiczne. W procesie produkcji mebli z syntetycznego rattanu nie biorą udziału ani nie wytwarzają się żadne substancje toksyczne. Po wyjątkowo długim okresie eksploatacji meble mogą zostać poddane recyklingowi.