Dom i Wnętrze

Okna pasywne i ich wpływ na środowisko

77Views

Temat okien pasywnych na pewno jest znany już wielu osobom, szczególnie tym, które decydują się na budowę własnego domu. Okna pasywne, to nic innego, jak dbanie o to, aby koszty eksploatacji domu były niższe. W tym artykule sprawdzimy, dlaczego okna pasywne będą takie dobre i dlaczego warto z nich korzystać w nowoczesnych projektach.

 

Okna pasywne + inne rozwiązania

 Niestety same okna pasywne nie wystarczą do tego, aby zadbać o energooszczędność. Do tego potrzebne są jeszcze inne rozwiązania, o które powinien zadbać architekt na etapie tworzenia projektu i firma budowlana na etapie budowania i wyboru materiałów do budowy.

 

Dlaczego energooszczędny dom ma wpływ na środowisko?

 Budowa energooszczędnego domu dość mocno wpływa na dwa czynniki, czyli na oszczędności w naszym portfelu i na oszczędność środowiska, więc obydwa czynniki są bardzo ważne. Oszczędność właścicieli polega na tym, że ciepłe powietrze nie ulatnia się z domu i zostaje w nich, więc dzięki temu jest mniejsza emisja do środowiska zanieczyszczeń, jakie może mimo wszystko posiadać nawet bio ogrzewanie.

 

Czy okna pasywne można wykonać w każdym rozmiarze?

 Oczywiście, że tak! Nie ma żadnego kłopotu, aby stworzyć okna pasywne różnych rozmiarów. Większość producentów daje takie możliwości i indywidualne projekty nie są żadnym kłopotem. Takie pytanie na pewno pada bardzo często, ponieważ modne są okna rogowe i duże przeszklenia, więc warto, aby było to rozwiązanie energooszczędne, ponieważ przez takie duże okna powietrze będzie uciekało bardzo szybko.