Ciekawe

Stała obsługa prawna przedsiębiorstw

1.16KViews

Wiele firm, niezależnie od tego, czy to duże średnie czy małe przedsiębiorstwa, w czasie całej swojej działalności niejednokrotnie potrzebuje pomocy prawników. W takim przypadku przedsiębiorcy skorzystać mogą z jednorazowego wsparcia kancelarii lub podjąć z nią współpracę na stałe.

Stała obsługa prawna przedsiębiorstw

Mianem stałej obsługi prawnej, jaka przez kancelarię świadczona jest na rzecz przedsiębiorstwa, można nazwać umowę pomiędzy stronami, gdzie kancelaria prawna zobowiązuje się do udzielania prawnego wsparcia przedsiębiorstwu zawsze wtedy, gdy będzie z różnych przyczyn tego właśnie potrzebowało. Każda kancelaria zakres świadczonych usług dobiera w porozumieniu z przedsiębiorca, po uzgodnieniu jego potrzeb oraz oczekiwań. W zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw obowiązkowo powinny uwzględnione zostać takie aspekty jak profil firmy czy charakter prowadzonych przez nią czynności. Stała obsługa prawna przedsiębiorstw obejmuje przede wszystkim:
– udzielanie porad prawnych pomagających w rozwiązaniu bieżących problemów przedsiębiorstwa,
– przygotowywanie i opiniowanie wszelkiego rodzaju umów, zgodnych z obowiązującym prawem,
– windykację należności,
– reprezentowanie (jeśli zajdzie taka konieczność) spraw spółki przed sądem. Śmiało można stwierdzić jednak, że współpraca kancelarii i przedsiębiorstwa może obywać się na bardzo elastycznych warunkach, ustalanych na bieżąco przez obie strony, w zależności od sytuacji w jakiej znajdzie się przedsiębiorstwo.

Zalety korzystania ze stałej obsługi prawnej przedsiębiorstw

Usługa stałej obsługi prawnej dla przedsiębiorców jest bardzo dobrym rozwiązaniem służącym do szybkiego, ale profesjonalnego rozwiązania problemów prawnych, z jakimi boryka się firma. Zalety pojęcia stałej współpracy z kancelarią to:
– możliwość pozyskania szybie pomocy telefonicznie czy mailowo o każdej porze dnia czy tygodnia;
– znaczna oszczędność, ponieważ jeśli przedsiębiorstwo zdecyduje się na stałą obsługę prawną, ponosi jedynie koszty pomocy czy porad, a nie utrzymywania własnego działu prawnego (co w sali roku generuje olbrzymie koszty);
– elastyczne warunki współpracy, ustalane na bieżąco w zależności od tego, jakie są aktualne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Ciężko na początku ustalić dokładny zakres współpracy, dlatego tu łatwość zmian jest niezbędna.

Artykuł powstał we współpracy z GLC

eble.pl lelobos.pl iw.pl