Dom i Wnętrze

Sztućce na prezent ślubny – przydatne czy passé?  

127Views

Prezenty ślubne powinny być praktyczne, a jednocześnie eleganckie. Wśród ogromu dostępnych opcji, od lat szczególnie dużym zainteresowaniem gości cieszą się sztućce. Czy dzisiaj również warto podarować nowożeńcom komplet solidnych, eleganckich noży, łyżek i widelców, czy lepiej pozostawić młodej parze wolną rękę i zamiast prezentu przynieść ze sobą kopertę z gotówką?

Stalowe sztućce na prezent ślubny

Ślub to szczególny dzień, który należy odpowiednio uczcić. W przeciwieństwie do pieniędzy, piękny prezent może być dla świeżo upieczonych małżonków sentymentalną pamiątką przypominającą najważniejsze momenty w życiu.

Jakie sztućce na prezent ślubny okażą się najlepsze? Największą popularnością cieszą się obecnie modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Stal z wysoką zawartością niklu i chromu wyróżnia się wysoką odpornością na wysokie temperatury, ostre środki myjące oraz zarysowania. Co ważne, tego typu sztućce mogą być poddawane myciu w zmywarce. W dobrych sklepach znajdziesz stalowe sztućce w wersji błyszczącej lub matowej. Jeśli nie jesteś pewien, czy bogato zdobione sztućce w retro stylu będą współgrać z wystrojem mieszkania nowożeńców, wybierz bezpieczniejszą opcję, czyli klasyczne, proste modele, które dodadzą stołowi elegancji.

Zaufaj marce

Poszukiwania sztućców na prezent z okazji ślubu warto zacząć od przejrzenia oferty czołowych marek. Producenci wysokiej klasy wyposażenia do domu często dają możliwość wykonania na rączkach ozdobnego grawera albo zapakowania sztućców w dekoracyjną walizkę ułatwiającą transport i przechowywanie kompletu. Zanim kupisz prezent w stacjonarnym punkcie, sprawdź ofertę on-line. W sklepach internetowych często znaleźć można atrakcyjne promocje.