Technologia

Alternatywa dla państwowej służby zdrowia

1.57KViews

Stan naszego zdrowia powinien być dla nas jedną z istotniejszych kwestii: regularnie wykonywane badania i wizyty kontrolne pozwolą nam zachować doskonałe zdrowie i w razie czego – szybko podjąć odpowiednie leczenie. Niestety, coraz częściej czujemy niechęć do państwowej służby zdrowia, gdyż jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Z jakimi problemami boryka się polski NFZ i jakie stoją przed nami alternatywy?

Skąd tak duże problemy polskiej służby zdrowia?

Przede wszystkim problemem jest zmniejszająca się liczba specjalistów: lekarze odchodzą na emerytury lub też wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu znacznie lepszych zarobków. Mała ilość lekarzy sprawia, że osoby pracujące w zawodzie są przemęczone. Brak lekarzy generuje kolejki: oczekiwanie na wizytę u specjalisty może trwać nawet kilka miesięcy! W ostatnim czasie głośno jest również o niechęci wypisywania skierować na bezpłatne badania krwi przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Czy istnieje alternatywa?

Chcąc lepiej zadbać o swoje zdrowie i mieć szybszy dostęp do lekarzy specjalistów warto rozważyć ubezpieczenie prywatne, oferowane przez większość towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Chcąc wybrać najlepszą ofertę warto skorzystać z wyszukiwarki mfind.pl, która poprosi nas o wpisanie naszego wieku oraz miejsca zamieszkania i na tej podstawie pokaże nam najlepsze propozycje i oferty ubezpieczeniowe. Najtańsze ubezpieczenia dostępne są już od 40 zł miesięcznie i obejmują pomoc lekarza rodzinnego, internisty, 3 specjalistów, badania laboratoryjne oraz zabiegi pielęgniarskie. W przypadku wyższych pakietów liczba specjalistów zwiększa się. Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia dla całej rodziny.

Jakie zalety warto wymienić w przypadku ubezpieczeń prywatnych? Przede wszystkim jest to możliwość rejestracji online i dostęp do lekarza jeszcze tego samego dnia.

eonlinemall.com ynk.com erialprintshop.com