Ciekawe

Czego nie zakładać latem do pracy?

1.18KViews

W niektórych firmach obowiązuje tak zwany dress code, czyli regulamin ubioru, do którego powinni stosować się wszyscy pracownicy. W sytuacjach, kiedy dana firma nie ma jasno określonego wymogu co do stroju służbowego, te kwestie mogą budzić spore wątpliwości, co jest szczególnie zauważalne w przypadku młodych pracowników, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy i brakuje im tak zwanej ogłady.

Czego nie zakładać latem do pracy w biurze?

Odzież damska na lato potrafi być bardzo wyzywająca. Jak się jednak okazuje niektórym osobom to bardzo odpowiada i postanawiają w taki sposób ubierać się również do pracy. Sęk w tym, że nawet jeżeli nie został jasno określony dress code nie zwalnia nas to z przestrzegania podstawowych zasad dobrego smaku i kultury. Idąc tym tokiem rozumowania pamiętajmy, że absolutnie niedopuszczalnym jest zakładanie do pracy w biurze krótkich spodenek. Jest to element garderoby zaliczany do wyzywających, a ponadto dedykowany raczej jako element stylizacji plażowej, a nie pracowniczej. Kolejną kwestią są bluzki ze zbyt dużym dekoltem oraz te odkrywające brzuch – zapomnijmy o nich w miejscu pracy.

Czy w każdym miejscu pracy obowiązują te same zasady ubioru?

Odpowiedź na to pytanie jest przecząca. W zależności od tego, gdzie pracujemy, taki typ ubioru powinniśmy na siebie odziewać. Kiedy pracujemy w sklepie z odzieżą, czy w sklepie samoobsługowym, to z całą pewnością odzież damska na lato będzie mogła być bardziej swobodna, niż w przypadku pracy w banku, gdzie powinniśmy nosić służbowy uniform.

Co zrobić, aby uniknąć stylizacyjnej wpadki w pracy?

Najlepiej stawiać na odzież damską na lato skłaniającą się ku klasyce. Jednolite sukienki, czy spódnice nigdy nie wychodzą z mody i z reguły pasują do praktycznie każdego środowiska pracowniczego. Pamiętajmy również o bezpiecznej długości noszonych przez nas sukienek i spódnic. Taką bezpieczną długością jest ta do kolan, która w większości zakrywa uda. Dodatkowo nie nośmy zbyt dużych dekoltów oraz odkrytych ramion. Delikatny makijaż też jest mile widziany. Strońmy od czarnych i jaskrawych kolorów paznokci, a postawmy na klasyczną czerwień lub bezbarwny lakier. Delikatna biżuteria i związane lub rozpuszczone włosy będą ze sobą idealnie współgrać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko

https://www.jelonka.com/kalkulator-oc-szybko-i-tanio-oblicz-skladke-ubezpieczenia-123230 https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html https://szczecinek.com/artykul/analiza-rynku-porownywarek/1534363