Ciekawe

Dom z drewna w Polsce jako inwestycja na lata

1.71KViews

Drewniane domy stanowią jeden z najchętniej wybieranych budynków mieszkalnych ostatnich lat. Jego budowa nie trwa latami, a samo wzniesienie jest znacznie tańsze niż budowanie w technologii murowanej. Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę naszego wymarzonego domu drewnianego?

Dom drewniany przygotowany przez specjalistów

Osoby zainteresowane kupnem domu drewnianego przede wszystkim powinny zastanowić się jaki rodzaj projektu ich interesuje. U wykonawców znajdziemy dziesiątki ciekawych rozwiązań – zazwyczaj są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub też domy piętrowe. Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby do wnętrza wpadała jak największa ilość światła. Każdy z projektów zakłada również dodatkowy garaż wpisany w kubaturę budynku oraz podjazd przed domem.

Dom z drewna buduje się zaskakująco szybko – zazwyczaj jest to 2-8 miesięcy. To istotna różnica w porównaniu z domami murowanymi, które dawniej wznoszono latami. Współcześnie wykorzystanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że dom jest gotowy do zamieszkania po kilku miesiącach! Wykonawcy podpowiadają także, że nie ma znaczenia, w jakim miesiącu rozpoczniemy budowę naszego domu. Wykorzystanie drewna sprawia, że nie ma konieczności zwracania uwagi na pogodę. Jedynym elementem murowanym domu są jego fundamenty. Jednym z topowych producentów oferujących domy drewniane na polskim rynku jest marka mawit.com.pl.

Dlaczego domy drewniane stały się tak popularne?

Z pewnością największym atutem domu drewnianego jest jego cena – szacuje się, że jest ona o 35% niższa od ceny domu murowanego. Dodatkowo dom drewniany doskonale wpisuje się w modę ekologicznego życia i odzyskiwania energii. Jest on bowiem budowany zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego.

zobacz wiecej https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz wiecje