Dom i Wnętrze

Inspiracje na minimalistyczny ogród

913Views

Do niedawna piękny ogród kojarzony był przede wszystkim z krótko ostrzyżoną trawą, pięknie zagospodarowanymi rabatami z kwiatami. Dzisiaj ogród to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń, która ma służyć wszystkim użytkownikom. Centralnym miejscem w ogrodzie ma być punkt wypoczynkowy, w którym ustawimy wygodne meble i dodatki.

Meble technorattanowe w naszych ogrodach

Wśród licznych propozycji mebli ogrodowych zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się kolekcje technorattanowe. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, do złudzenia przypominającym klasyczny rotang. Technorattan proponowany jest w formie nowoczesnych, designerskich kompletów, w których znajdziemy takie elementy jak fotele, sofy, narożniki, krzesła, stoły, leżanki i wiele innych. Meble tarasowe z technorattanu prezentują się wybornie również w ogrodach.

Technorattan, poza pięknym wyglądem, ma jeszcze jedną ważną cechę. Włókna technorattanowe są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie wilgoci, kurzu. Dzięki nieporowatej strukturze czyszczenie ich powierzchni zajmuje dosłownie chwilę.

Zadasz przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie

Aby móc w pełni korzystać z pięknej pogody warto pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu miejsca wypoczynkowego. Minimalistyczny ogród świetnie prezentować się będzie z pergolą ogrodową. Taki rodzaj zabudowy to jeden z najchętniej stosowanych dzisiaj. Nowoczesne pergole zachwycają swoim wyglądem – stanowią ostoję spokoju w morzu zieleni. Pergole wznoszone są na aluminiowych profilach o antykorozyjnej strukturze. Są one zabezpieczone przed działaniem wody i promieniowaniem UV. Dachy pergoli tworzone są z tkanin technicznych lub też aluminiowych elementów obracających się wokół własnej osi. Rozkładanie i składanie dachu może być regulowane manualnie za pomocą korbki lub też automatycznie, przy pomocy dedykowanego pilota.

https://goforthegoldcps.org/3-wlasciwosci-kwasu-hialuronowego-ktore-sa-wykorzystywane-w-medycynie-estetycznej/ https://iee802.org/co-warto-wiedziec-o-powiekszaniu-ust-kwasem-hialuronowym/ https://study-abroad.pl/blefaroplastyka-na-czym-polega-zabieg-na-opadajace-powieki/