Zdrowie i Uroda

Jak dieta wpływa na nasze zęby?

1.13KViews

Od wielu lat zwraca nam się uwagę na to, że dzieci nie odżywiają się zdrowo, a tym samym są skazywane na problemy z zębami. Czy przekonanie o złym wpływie diety na stan uzębienia ma jednak medyczne uzasadnienie? A może mamy do czynienia z kolejnym mitem powtarzanym uparcie, choć nie wiadomo, z jakiego powodu?

Dentysta dziecięcy w Gliwicach nie ma najlepszych wiadomości dla tych osób, które mają nadzieję, że wpływ diety na stan zębów jest niepotrzebnie podkreślany. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że im więcej znajduje się w niej węglowodanów, tym lepsze warunki mają patogeny, które sprawiają, że nasze zęby się psują. Bakterie odpowiadające za próchnicę nie są wymagające, jeśli chodzi o nawyki żywieniowe. Wiadomo jednak, że w szczególny sposób smakują im cukry proste, jest to bowiem cenny surowiec energetyczny, który, dodatkowo, można łatwo wykorzystać. Cukry te znajdują się między innymi w słodyczach i żywności wysoko przetworzonej, a więc w przysmakach, za którymi przepada niemal każdy maluch.

 

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/