Zdrowie i Uroda

Jak postępować po zabiegu usunięcia macicy?

786Views

Zabieg usunięcia macicy, choć wykonywany dość często, budzi spore wątpliwości wśród pacjentek. Jest opisywany jako skomplikowany, nic więc dziwnego, że częsty jest lęk przed skutkami ubocznymi, jakie może pociągać za sobą.

Przygotowując się do niego warto więc pamiętać, że równie ważna, co samo usuwanie macicy jest rekonwalescencja po zabiegu. Jeśli przestrzega się zaleceń lekarza nieustannie pozostając pod jego opieką, minimalizuje się ryzyko powikłań. Sam pobyt w szpitalu nie jest dziś już zbyt długi. Maksymalnie trwa pięć dni, choć pacjentka może być wypuszczona do domu znacznie wcześniej. Na czas ten wpływa nie tylko jej ogólny stan zdrowia i samopoczucie, ale również to, w jaki sposób wykonano zabieg i z jakich powodów zdecydowano się na jego przeprowadzenie. Tak w szpitalu, jak i w domu pacjentka musi się jednak oszczędzać ściśle przestrzegając wytycznych udzielanych jej przez lekarza. Powodzenie zabiegu nie zwalnia jej też z obowiązku regularnego odbywania wizyt kontrolnych. Te odbywają się przynajmniej raz w roku, choć lekarz może zarządzić także ich większą częstotliwość.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na szpital.medfemina.pl.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz wiecje