Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie leczyć kamienie nerkowe?

1.88KViews

Kamienie nerkowe to bolączka wielu Polaków. Są to złogi powstające w nerkach i rogach moczowych, mogące wywoływać ogromny ból, nudności, wymioty czy powracające choroby dróg moczowych. Zastanawiamy się, w jaki sposób można leczyć kamicę nerkową i czy są sposoby na to, by uniknąć operacji usuwającej zalegające w drogach moczowych złogi.

Naturalne metody leczenie kamicy nerkowej, czyli chanca piedra

Wśród naturalnych metod leczenia coraz częściej pojawia się chanca piedra, czyli zioło o wszechstronnych, dobroczynnych właściwościach. Może być ono z powodzeniem stosowane jako wspomaganie farmakologicznego leczenia złogów lub stosowane jako jedyny, w pełni naturalny środek na kamicę nerkową. Związki chemiczne zawarte w roślinie wspomagają rozbijanie kamieni nerkowych i ich całkowitą likwidację, a do tego wykazująsilne działanie moczopędne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Profilaktyczne stosowanie chanca piedra zapobiega nawracaniu kamicy nerkowej. Niestety, inne zioła na kamienie nerkowe nie wykazują tak wysokiej skuteczności, która w przypadku chanca piedra została potwierdzona badaniami naukowymi i klinicznymi.

Dlaczego warto sięgać po naturalne metody leczenia kamieni nerkowych?

Zioła na kamienie nerkowe, w tym chanca piedra to możliwość leczenia kamicy, bez konieczności sięgania po środki inwazyjne. Dzięki temu można uniknąć bolesnego wydalania niewielkich kamieni drogami moczowymi, a także operacji wraz z okresem rekonwalescencji. Dodatkowo kamica nerkowa ma tendencję do nawracania, dlatego często jeden zabieg nie jest wystarczający. Dodatkowo zioła są środkami naturalnymi, nie wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu i nadają się do stosowania nawet przy innych schorzeniach takich jak choćby cukrzyca czy choroby wątroby.

Jakie preparaty z chanca piedra warto kupić?

Na rynku jest sporo preparatów, których skład oparty jest na wyciągu z chanca piedra. Zwykle tego typu środki kosztują 50-60 złotych za około 100 tabletek. Chanca piedra cena wcale nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę to, że należy przyjmować zaledwie 1 kapsułkę dziennie, przez co środek starczy na 3 miesiące. W sklepach zielarskich są również dostępne suszone rośliny, których cena wynosi około 20 złotych za 50 gramów produktu. Nadają się one do przygotowywania naparów, stosowanych 2-3 razy dziennie podczas leczenia lub profilaktycznie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

zobacz wiecje https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/