Ciekawe

Jak umeblować salon

Real photo of a cozy bedroom interior with wooden bed in the middle, fireplace on the right and gray, patterned armchair on the left
1.43KViews

Salon to przestrzeń stworzona do odpoczynku i mająca być miejscem reprezentacyjnym. To w nim bowiem przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Dlatego warto przyłożyć się do umeblowania tego pomieszczenia w domu.

Dobór stylu

W pierwszym rzędzie zadbać powinniśmy o wybór stylu, w jakim umeblujemy nasz salon. Czy będzie to design rodem z lat pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych? Może nieprzemijający i ponadczasowy styl klasyczny? Albo też nowoczesny, oparty na szkle i stali. Wybór jest całkowicie po naszej stronie, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Jeśli nie chcemy samodzielnie dobierać poszczególnych mebli lub obawiamy się, że nasze wyczucie może nas zawieść, to możemy skorzystać z gotowych zestawów mebli, jakie oferuje wiele firm na rynku. Choćby meble Wójcik, które znane są z wysokiej jakości wykonania. To rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Daje też gwarancje, że wszystkie nabyte meble, będą spójne ze sobą i doskonale dobrane.

Co musi się znaleźć w salonie

Salon to miejsce, w którym wypoczywamy i gościmy. Należy zatem zadbać o to, aby mieli gdzie siedzieć. Centralne miejsce zajmować powinna sofa, która nie może jednak dominować całego pomieszczenia. Warto też zakupić dwa lub trzy fotele, które zajmować będą szczególni goście w naszym domu. Dobierając miejsca do siedzenia, zapomnijmy o krzesłach. Te doskonale odnajdują się w jadalni, ale nie w salonie. Ważne jest też to, żeby wszystkie meble pasowały do siebie kolorystycznie i nie gryzły się wzorami. Przestrzeń zachowa wtedy konieczną elegancję i spójność. Jeżeli chcemy eksperymentować i dokonywać rewolucji aranżacyjnej, to decydujmy się na nią w pełni. Wprowadzenie jednego eksperymentalnego elementu w postaci na przykład zielonego fotela sprawi, że będzie on wyglądał źle. Jeżeli cały salon będzie emanował kolorami tęczy, jesteśmy w stanie obronić się tą koncepcją.

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ zobacz