Ciekawe

Jak wygląda szkolenie skiturowe?

1.04KViews

Skituring to połączenie narciarstwa z turystyką. To o tyle ciekawe, że dynamiczna jazda na nartach staje się nie tylko samym zjazdem ze stoku, ale również wycieczką krajoznawczą, która dostarcza nie tylko adrenaliny wynikającej z szybkości, ale również ogromnej ilości wrażeń estetycznych, które warto poczuć na własnej skórze.

Kursy dwudniowe

Najlepszym wyborem będą kursy trwające dwa dni. Jeżeli zdecydujemy się na takie szkolenia skiturowe, to bardzo szybko zdamy sobie sprawę, jak dobry to był wybór. Przekazywanie wiedzy jest dosyć trudne, dlatego dawkowanie tego odrobinę dłużej, niż przez jeden dzień jest wyjątkowo rozsądnym pomysłem. Bardzo ważne jest zaangażowanie instruktora i jego sposób przekazywania instrukcji, dlatego warto jest przez zakupem szkolenia dowiedzieć się o opinie uczestników, którzy już zdążyli z niego skorzystać. W ramach szkolenia powinien być też dostępny nocleg, który pozwoli na komfortowe dotarcie na miejsce treningu kolejnego dnia.

O czym warto pamiętać?

Zdecydowanie szkolenia skiturowe to nie miejsce dla osób, które nie radzą sobie z narciarstwem zjazdowym. Doskonalenie się w tym sporcie należy mieć już za sobą, ponieważ skituring wymaga od uczestników skupienia nie tylko na samej jeździe, ale również na ekstremalnych warunkach, które mogą panować wokoło. W pierwszych godzinach szkolenia instruktor powinien przekazać nam wiedzę odnośnie bezpieczeństwa, a podczas wykładu udostępnić zestawy lawinowe, które uczestnik – w zależności od kursu – będzie musiał zwrócić lub nie. Bardzo ważne jest załatwienie sobie ubezpieczenia aktywnego przez cały okres trwania kursu – zwykle znajduje się ono w pakiecie dobrego szkolenia.

Z czego składa się szkolenie skiturowe?

Szkolenie tego typu rozpoczyna się od sprawdzenia sprzętu uczestników lub dopasowanie nowego, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Kolejnym etapem jest przekazanie najważniejszych informacja odnośnie do bezpieczeństwa i charakterystyki skituringu. W zależności od konkretnego kursu może to potrwać dłużej lub krócej. Po części teoretycznej następuje część najbardziej wyczekiwana – praktyczna. Na szkoleniach uczestnik dowie się, jak prawidłowo podejść na stok i z niego zjechać, aby znaleźć się w miejscu kolejnego ekscytującego zjazdu. Warto słuchać i stosować się do instrukcji osoby prowadzącej, której celem jest nie tylko przekazanie nam wiedzy, ale również zapewnienie nam maksymalnego bezpieczeństwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/ szkolenia skiturowe.

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/