Motoryzacja

Jak zostać kierowcą autobusu?

1.09KViews

Osoby, które lubią kontakt z ludźmi, podróże i kierowanie naprawdę dużymi pojazdami, mogą zastanowić się nad karierą kierowcy autobusu. Oczywiście, stanie się to możliwie dopiero wtedy, gdy będą posiadać prawo jazdy kat d, warto więc uzupełnić informacje na jego temat?

Pierwszym krokiem powinno być pozyskanie Profilu Kandydata na Kierowcę. Wystawia go starostwo odpowiednie dla miejsca zameldowania kandydata. Konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku popartego wynikami badań lekarskich oraz psychologicznych, a wydanie stosownego dokumentu to jedynie formalnością. W momencie jego otrzymania można już rozpocząć kurs. Co ważne, odbycie kursu prawa jazdy kat D i zdanie egzaminu nie jest wystarczające do tego, aby zarobkowo przewozić innych ludzi. W taki wypadku niezbędny jest jeszcze tak zwany kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. On także kończy się egzaminem, po którym można już szukać pracy jako kierowca. Co ważne, na zatrudnienie można liczyć zarówno w Polsce, jak i za granicą.

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/