Dom i Wnętrze

Jaki beton stosuje się w prefabrykowanych ścianach betonowych?

1.16KViews

W zależności od potrzeby producenci korzystają z różnych rodzajów betonów przy produkcji prefabrykowanych ścian betonowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę różnią się poszczególne modele i jakie są ich właściwości.

Beton ze zbrojeniem rozproszonym

Oryginalne prefabrykowane ściany betonowe produkowane są najczęściej z betonu ze zbrojeniem rozproszonym. Mowa tutaj oczywiście o popularnym fibrobetonie, który we współczesnej branży budowlanej odgrywa bardzo ważną rolę. Jeżeli chodzi o same zbrojenia rozproszone, to wykorzystywane są na przykład włókna stalowe, polipropylenowe, szklane albo polimerowe. Rzadziej spotykane są zbrojenia węglowe albo bazaltowe. To właśnie dzięki odpowiedniemu zbrojeniu prefabrykowane ściany betonowe mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością na rozciąganie.

Prefabrykaty ze zbrojeniem rozproszonym są także mniej podatne na zarysowania i pękanie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę żelbetonowe odpowiedniki. Warto postawić przede wszystkim na włókna szklane, które zapobiegają skurczowi betonu, dzięki czemu znacząco poprawia się szczelność oraz wodoszczelność danych ścian betonowych. Fibrobeton w dzisiejszych czasach wykorzystywany jest głównie do wytwarzania ścian betonowych o bardzo cienkich przekrojach. Dzięki nim można wykonać np. elewacje wentylowane, dekoracje fasad albo okładziny ścienne.

Beton architektoniczny

Od kilku sezonów bardzo często można spotkać także beton architektoniczny, dzięki któremu można wyprodukować prefabrykowane ściany betonowe o wysokiej jakości. Materiał ten wybierany jest przez te osoby, które duży nacisk kładą na walory estetyczne. Powierzchnia ścian betonowych dzięki betonowi architektonicznemu może być idealnie gładka albo posiadać dekoracyjne faktury. Doświadczeni producenci są w stanie przygotować prefabrykowane ściany betonowe, które imitują naturalne materiały.

Dekoracyjne faktury można uzyskać po zastosowaniu odpowiednich matryc drewnianych albo gumowych. Nie można zapominać także o dodatkowej obróbce mechanicznej. Dzięki śrutowaniu, piaskowaniu i szlifowaniu można uzyskać naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Dzięki farbie i pigmentom istnieje możliwość wyprodukowania prefabrykowanych ścian betonowych o dowolnym kolorze.

Keramzytobeton

Prefabrykowane ściany betonowe mogą opierać się także na keramzytobetonie, który z kolei może pochwalić się doskonałą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i wyróżnia się ognioodpornością.

Lekkie kruszywo ceramiczno keramzytowe pozwala wyprodukować prefabrykaty o nawet bardzo skomplikowanych kształtach i wymiarach. Ważne jest także to, aby do mieszanki dobrać odpowiedni jakościowo cement.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/