Dom i Wnętrze

Jakie meble kuchenne wybrać?

460Views

Nie bez powodu kuchnię nazywa się sercem domu. To tutaj powstają ulubione dania i desery, tutaj gromadzi się rodzina, żeby razem pichcić i kosztować nowych smaków. Jeśli kuchnia ma być miejscem, które zachęca do gotowania i wspólnego spędzania czasu, powinna być i przyjemna dla oka, i funkcjonalnie urządzona. Jakie meble spełnią się w tej roli?

Jak dobrze zaprojektować kuchnię?

Kuchnia to pomieszczenie, które trzeba urządzić ze szczególną uwagą. Jeśli gotowanie w niej ma być przyjemne, kuchnia musi być maksymalnie funkcjonalna. Ważny jest nie tylko dobór mebli, ale również ich ustawienie.

Planując kuchnię, trzeba pamiętać o tak zwanym trójkącie roboczym. Oznacza to, że układ mebli i sprzętów musi odzwierciedlać kolejność pracy wykonywanej w kuchni. Najbliższej drzwi najlepiej umieścić lodówkę, by po przyniesieniu do domu zakupów, od razu można było umieścić je wewnątrz. Następnie potrzebny będzie blat, na który można odstawić wyciągane z lodówki produkty, a obok zlew – żeby umyć warzywa czy owoce. Ostatni element trójkąta roboczego to kuchenka – między nią a zlewem również powinno się umieścić blat roboczy, by umyte warzywa czy mięso przygotować przed obróbka termiczną.

Ładne i praktyczne meble kuchenne

Najważniejszym elementem każdej kuchni, obok dobrej jakości sprzętów AGD, są bez wątpienia meble. Te powinny być nie tylko eleganckie, ale również praktyczne – na szczęście jedno i drugie da się bez problemu pogodzić. Zamawiając meble kuchenne Warszawa, trzeba na wstępie przemyśleć, ile miejsca do przechowywania będzie potrzebne, od razu planując strefy. Garnki czy sztućce najlepiej umieścić blisko kuchenki i zlewu. Produkty suche blisko lodówki, by wszystkie produkty spożywcze znajdowały się w jednym miejscu. Kawę czy herbatę w pobliżu czajnika. Rozwiązaniem, które zyskuje coraz więcej zwolenników, są szuflady – mieszczą tyle co klasyczne szafki, ale pozwalają bez problemu dotrzeć nawet do produktów umieszczonych w głębi mebli.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://bbmeble.pl – meble kuchenne Warszawa

Meble kuchenne Warszawa – gdzie kupić?

Gdzie kupić solidne meble kuchenne? Istnieją dwie możliwości. Można zdecydować się na zakup gotowych mebli ze sklepu, wybierając jeden z gotowych zestawów lub komponując go samodzielnie i dostosowując do własnej kuchni.Inna opcja, doceniana przez tych, którzy liczą na pełną personalizację, jest współpraca ze stolarzem. Jeśli chodzi o meble kuchenne Warszawa obfituje w firmy, które zajmują się projektowaniem i realizacją zabudowy do kuchni. Ta opcja pozwala maksymalnie dopasować meble do swoich potrzeb, pod względem funkcjonalności i estetyki. W efekcie dopasowana do pomieszczenia kuchnia będzie prezentowała się bardzo stylowo, będzie wytrzymała i długo zachowa ładny wygląd.

adoptionua.com promyana-bg.org hexi-dump.org