Dom i Wnętrze

Kafelki szkliwione i nieszkliwione – poznaj różnice

1.1KViews

Płytki ceramiczne można dzielić na przynajmniej kilka grup, a jednym z częściej spotykanych jest podział na rozwiązania szkliwione oraz nieszkliwione. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku mamy do czynienia z doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, nie oznacza to jednak, że różnica między nimi ma jedynie kosmetyczny charakter.

W przypadku płytek nieszkliwionych mamy do czynienia z typem, w przypadku którego materiał znajdujący się w przekroju płytki jest jednolity. Owszem, mogą pojawić się na nim zarysowania i odpryski, są one jednak zazwyczaj niemal niewidoczne. Kafelki nieszkliwione charakteryzują się jednak nie tylko odpornością na zarysowania. Zwraca się też uwagę na to, że mogą być wykorzystywane intensywnie, bo są odporne na ścieranie. Płytki szkliwione nie mają już tak jednorodnej struktury, a na ich powierzchni pojawia się warstwa szkliwa. To właśnie ona tworzy powlokę, która jest gładka i estetyczna. Tego rodzaju płytki są często opisywane jako bardziej eleganckie, częściej pojawiają się więc w salonach oraz w sypialniach.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na mera.eu.

https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ rcomeback.com.pl