Zdrowie i Uroda

Korzeń kudzu

1.81KViews

Gdzie można kupić korzeń kudzu? Czym się cechuje ta roślina? Ile zapłacimy za kudzu root?

Kudzu cena

Korzeń kudzu bez problemu znajdziemy w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, w aptekach czy w strefie online. Jest on dostępny w formie tabletek oraz skrobi. Jednym z bardziej znanych suplementów jest kudzu root, który posiada wiele witamin i składników odżywczych. Korzeń w formie mączki znalazł natomiast zastosowanie w kuchni, gdzie używa się go zamiast żelatyny lub mąki kukurydzianej – jest wiążącą substancją i zagęszczającą. Można zatem sporządzić z korzenia panierkę lub smaczny sos.

Tabletki mają różne ceny – za opakowanie mające 90 sztuk zapłacimy około 30 złotych. Skrobia z kudzu natomiast kosztuje około 20 złotych za 50 gram. Jeśli chodzi o kudzu cena nie jest zatem wygórowana.

Zastosowanie kudzu

W Chinach korzeń kudzu jest bardzo popularny i znany pod nazwą ge-gen. Lekarze polecają roślinę jako lek na wiele dolegliwości – od bólu głowy i gorączki, po alergie i migreny. Uważa się, że jego smak jest cierpki, zimny i słodki. Polecany jest także w walce z nadciśnieniem, zaburzeniami układu krążenia, czy nadużywaniem alkoholu.

Skutki uboczne stosowania

Warto także pamiętać, że przyjmowanie korzenia kudzu u niektórych osób może doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. Nadmierne ilości mogą prowadzić do problemów z wątrobą, rozstroju żołądka, zawrotów głowy, czy świądu skóry. Niewskazane jest stosowanie kudzu przez kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby zażywające leki na ciśnienie, czy chorujące na nowotwory jajników, piersi, macicy. Przed zaplanowaną operacją dana osoba powinna odstawić korzeń kudzu na około 2 tygodnie. Stosowanie rozsądnych dawek nie powinno prowadzić do problemów, jednak pamiętajmy o przeciwwskazaniach.

Niezwykła roślina

Kudzu jest inaczej nazywany opornikiem lub ołownikiem łatkowatym. Jego korzenie i liście są niezwykle cenne w leczeniu ziołami. To roślina pnącą, mająca nawet do 12 metrów wysokości. Kudzu wywodzi się z Japonii, jednak po pewnym czasie dotarł do USA, gdzie znalazł szerokie zastosowanie. Obecnie jest składnikiem wielu leków i suplementów, a jego właściwości określają specyficzne składniki.

Kudzu znajduje zastosowanie nie tylko w lecznictwie, ale także w kuchni. Ta ciekawa roślina zachwyca zdrowotnymi właściwościami.

.pl zobacz hplicity.com