Zdrowie i Uroda

Laser ablacyjny a nieablacyjny – jaka jest różnica?

2.2KViews

Dziś medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody na odmłodzenie i regenerację skóry. Najskuteczniejsze zabiegi to te, w który wykorzystuje się laser.

Laser ablacyjny a nieablacyjny

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego można podzielić na laser ablacyjny i nieablacyjny. Laser ablacyjny to nowoczesny zabieg i do tego bardzo skuteczny. Trzeba jednak wiedzieć, że jest o dość inwazyjny. Podczas samego zabiegu wiązka emitowana przez laser wchłaniania jest w tkankę skórną, a konkretnie w znajdującą się w niej wodą. Ta zostaje rozgrzana do bardzo wysokiej temperatury i ulega wyparowaniu. W ten sposób wypalana jest tkanka skóry. Prowadzi to do intensywnego wytwarzania kolagenu, a tym samym do naturalnej naturalnej odbudowy tkanki skóry. Można powiedzieć, że ablacyjny laser frakcyjny polega na celowym uszkodzeniu komórek skóry, tak aby doszło do ich naturalnej regeneracji i odbudowy.

Nieco inaczej jest w przypadku lasera nieablacyjnego. W tym przypadku laser frakcyjny jest dużo mniej agresywny i mniej inwazyjny. Do podgrzania dochodzi jedynie w przypadku wewnętrznej warstwy skóry. Jej powierzchnia pozostaje nienaruszona. Dzięki temu następuje stymulowanie powstawania włókien kolagenowych. Czas potrzeby na rekonwalescencję w przypadku lasera nieablacyjnego jest dużo krótszy w porównaniu z ablacyjnym laserem frakcyjnym, jednak daje on zdecydowanie mniejsze efekty. Dlatego też, laser nieablacyjny stosowany jest przede wszystkim przy mniej wymagających zabiegach.

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny przede wszystkim doprowadza do powstawania na skórze drobnych mikrouszkodzeń. Co ważne, jego działanie jest bardzo dokładne. Wiązka lasera może być nakierowana na konkretny i wybrany obszar skóry. W miejscu, w którym tkanka została uszkodzona komórki wytwarzają intensywnie kolagen. To on odpowiedzialny jest za regeneracją i odnowę skóry.

Trzeba jednak wiedzieć, że po zabiegu konieczna będzie rekonwalescencja. A przypadku lasera ablacyjnego trwa ona dłużnej niż w przypadku lasera ablacyjnego. Efekty zabiegu utrzymują się jednak bardzo bardzo długi czas. Młodą skórą można cieszyć się po prostu do czasu, kiedy znów się nie zestarzeje. Zabieg nie jest zabiegiem jednorazowym. Konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów.

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/