Motoryzacja

Low-deck siodłowy

907Views

Wiele przedsiębiorców cały czas stara się poszukiwać nowych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią jego transport. Kombinują na najróżniejsze sposoby aby zaoszczędzić pieniądze, zredukować spalanie czy zmieścić jeszcze więcej ładunku redukując liczbę kursów. Jednym z ciekawych rozwiązań jest inwestycja w low-deck siodłowy będący specjalnie dostosowaną naczepą przeznaczoną do zadań specjalnych. Low-deck siodłowy ma sporą liczbę fanów jak i sporą liczbę osób, które stwierdzają, że jest to bezsensowne rozwiązanie. Jednak czym jest low-deck siodłowy, jak działa i jak wygląda?

 

Low-deck siodłowy; charakterystyka naczepy

 

Low-deck siodłowy to naczepa, która została specjalnie przystosowana aby zmieścić jeszcze więcej ładunku redukując liczbę kursów. Wszystko opiera się o opuszczenie siodła jeszcze niżej i wygospodarowanie jeszcze większej ilości przestrzeni, którą można załadować. Dzięki temu przedsiębiorcy starają się redukować liczbę kursów, a co za tym idzie pieniędzy na paliwo i wynagrodzenie dla kierowców.

 

Low deck siodłowy ma obniżone siodło, a co za tym idzie opony, które posiada naczepa również są o wiele mniejsze. Niestety tutaj zaczynają się robić schody – mniejsze opony to częstsze spotykanie się powierzchni ogumienia z asfaltem w przeciwieństwie do opon większych. W wyniku tego ich eksploatacja wzrasta więc trzeba będzie je wymieniać o wiele częściej niż opony cięższe. W przeciwnym razie jazda ciężarówką będzie bardzo niebezpieczna. Oprócz powyższego należy również zwrócić uwagę na sterowność low – decka. Ze względu na mniejsze opony, a tak naprawdę zwiększoną masę ciężarówka nie wchodzi tak łatwo w zakręty nie mówiąc już o pokonywaniu wysokich krawężników. Dlatego osoby kierujące tego typu pojazdami naprawdę muszą znać się na rzeczy i wiedzieć z czym dokładnie mają do czynienia.

 

Podsumowanie

 

Jak widać jazda samochodem typu low-deck siodłowy posiada swoje wady i zalety. To czy dana firma zdecyduje się na korzystanie z tego typu pojazdów zależy tylko od przedsiębiorcy, który musi dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/