Dom i Wnętrze

Meble designerskie

Lamp next to a violet settee in woman's living room interior with drawing on white wall
946Views

Dlaczego tak bardzo obecnie cenimy sobie meble designerskie? Przede wszystkim dlatego, że w niebanalny sposób kreują one wystrój wnętrza, upiększając je i wyróżniając spośród wszystkich innych. Tak, to niewątpliwie oryginalność stanowi jeden z powodów, dla których tak chętnie sięgamy po designerskie meble. Pragnąc wyróżnić swoje wnętrza i także samych siebie. Wyeksponować swoją indywidualność poprzez przedmioty, które budują życie codzienne. Meble designerskie w pewnym sensie stanowią przykład ekspresji współczesnego indywidualizmu.

Drewniane meble designerskie

Z czego obecnie robi się meble designerskie? Czy tylko z nowatorskich materiałów jak włókno szklane? Nie, oprócz zastosowania nowoczesnych materiałów powraca się także do tego, co elementarne i zawsze piękne. Do czystej natury, którą do wnętrz wprowadzają meble z litego drewna. Doskonale się prezentujące w każdym kontekście. Nie tylko tym romantycznym, naturalistycznym czy rustykalnym, ale też w tym wybitnie awangardowym. Jak minimalistycznie urządzone biuro, w którym stanie efektowne biurko z drewna palisandrowego. Szczyt elegancji i doskonałości stylistycznej.

Lustrzane meble designerskie

Jeśli popisowe meble designerskie to także te, które odwołują się do estetyki glamour i zarazem  do baśniowych opowieści o krainach lodu i luster. Takie właśnie niezwykłe skojarzenia wywołują niekonwencjonalne komody i konsole stworzone z kawałków luster. Meble, których design to czysta fantazja.

Metalowe meble designerskie

Dzisiejszy design to ukochanie przeciwieństw. To z jednej strony lekkość i subtelność mebli lustrzanych oraz naturalność mebli drewnianych. Z drugiej strony zaś to ciężkie meble metalowe odwołujące się do klimatów przemysłowych czy warsztatowych. Jak industrialne regały, biurka, stoliki, które dekorują i meblują nowoczesne wnętrza.

dlsgallery.com banbanbook.com blogscooper.com