Biznes

Poprawnie wykonane rozliczenie dochodów z Niemiec

1.01KViews

Możliwość zarobienia dużych pieniędzy jest dla nas zawsze kusząca. Takie okazje najczęściej dają nam pracę zagraniczne. Nie ma się więc czemu dziwić, że emigracja nadal stoi na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że trzeba wykonać rozliczenie dochodów z Niemiec, jeżeli jest się polskim lub niemieckim rezydentem.

Rozliczenie dochodów z Niemiec polskiego rezydenta

Polskim rezydentem nazywana jest osoba, która pomimo pracy zarobkowej, swoje życie główne nadal ma w Polsce. Przykładem może być chociażby fakt, że praca u naszych niemieckich sąsiadów była wykonywana w krótkim czasie, poniżej 183 dni. Do tego mieszkanie, firma, a nawet auto polski rezydent ma zarejestrowane w Polsce. W tym momencie może nastąpić rozliczenie dochodów z Niemiec na zasadach ograniczonych. Przy czym trzeba wiedzieć, że wielu finansistów śmiało mówi, iż ten typ rozliczeń jest niekorzystny. Aczkolwiek trzeba i tak brać go pod uwagę, jeżeli chce się mieć spokój z urzędami.

Niemiecki rezydent

Rozliczenie dochodów z Niemiec dla niemieckiego rezydenta, którym może być nawet Polak jest o wiele bardziej korzystne. W takim momencie można zastosować rozliczenie nieograniczone, czyli w życie mogą wejść różnego rodzaju ulgi. Takie ulgi zostaną naliczone przez niemiecki urząd skarbowy. Jest to doskonała i polecana opcja dla osób, które pracowały za niemiecką granicą powyżej 183 dni. Warto zbierać w takim momencie rachunki za mieszkanie lub nawet za transport, dzięki czemu będzie nadzieja na odzyskanie większej ilości pieniędzy. 

https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ zobacz zobacz wiecje