Ciekawe

Rodzaje derek zimowych dla koni i zasady ich stosowania

665Views

Derkowanie konia to obszerny temat, nierzadko omawiany na licznych forach i w artykułach. Różnorodne rodzaje derek zimowych dla koni oraz metodyka ich stosowania mogą na początku wydać się skomplikowane. Warto jednak zapoznać się z tematem i zapewnić swojemu zwierzęciu większy komfort.

Kiedy derki zimowe dla koni są potrzebne?

Derkowanie to nic innego jak proces ochrony konia przed chłodem w bardzo konkretnych sytuacjach. Wbrew pozorom nadmierne chronienie konia przed chłodem nie jest potrzebne – posiada on naturalne mechanizmy ochronne. Niezbędne są derki osuszające, wykonane z polarów, które wchłaniają wilgoć ze skóry konia po intensywnym treningu. Derki na zimę potrzebne są przede wszystkim koniom starszym, chorym oraz koniom sportowym, które mają goloną sierść (by zmniejszyć poziom pocenia się). Derkowanie jest rekomendowane również dla koni przywiezionych z cieplejszych krajów. Rodzaje derek zimowych dla koni pozwolą na wybranie odpowiedniego produktu, dopasowanego do konkretnych potrzeb. Warto pamiętać, aby w derkowaniu być konsekwentnym – w przeciwnym wypadku bardzo łatwo o wywołanie przeziębienia czy problemów z drogami oddechowymi konia.

Jakie rodzaje derek zimowych dla koni znajdziemy na polskim rynku?

Szeroki wybór derek zimowych sprawia, że szybki zakup może okazać się problematyczny. Zanim wybierzemy konkretny produkt warto wiedzieć, jakie są rodzaje derek zimowych dla koni. Podczas kupna najważniejsza jest gramatura derki – to od niej zależy komfort termiczny zwierzęcia. Gramatura wskazuje też, w jakich temperaturach powinna być wykorzystywana dana derka. Gramatura 0 to lekkie derki, służące do ochrony przed deszczem i wiatrem na padoku. Derki do 150 GR sprawdzą się na początku sezonu i u koni starszych. Derki powyżej 200 GR uznawane są za modele zimowe, odpowiednie do temperatur poniżej 0 stopni.

Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju https://beesafe.pl/porady/eurowinieta/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/