Dom i Wnętrze

Skandynawski design – co musisz wiedzieć, aby zaprojektować piękny dom?

732Views

W tym artykule nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o skandynawskim wystroju wnętrz. Na początek, czym jest skandynawski design? Skandynawia to region w północnej Europie składający się z Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Okolica słynie z wysokiej jakości życia i pięknego krajobrazu.

Skandynawski styl projektowania, który pojawił się w ostatnich czasach, został pod wpływem naturalnego piękna regionu, w którym można dostrzec uproszczone i minimalistyczne podejście do projektowania. Od charakterystycznych monochromatycznych schematów kolorów po czyste linie i wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i skóra, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym stylu.

Skandynawski design w pigułce

Skandynawski design kojarzy się z prostotą, autentycznością i zrównoważonym rozwojem. W skandynawskim wzornictwie funkcjonalność ma pierwszeństwo przed formą. Projektanci lubią używać naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień.

Skandynawski design stał się popularny w XX wieku po uzyskaniu przez Norwegię niepodległości od Szwecji w 1905 roku. Projektanci lubią wykorzystywać naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, ponieważ są one łatwe do zdobycia w zimnych regionach.

 

Zasady projektowania nowoczesnych wnętrz skandynawskich

Skandynawski design to prostota, funkcjonalność i otwarta przestrzeń. Ideą jest wprowadzenie na zewnątrz przy użyciu naturalnych materiałów. Najważniejszą zasadą skandynawskiego wystroju wnętrz jest to, aby było ono proste i uporządkowane. Skandynawscy projektanci uważają, że przestrzenie należy projektować z myślą o optymalizacji funkcji. Oznacza to, że każdy szczegół w projekcie powinien służyć konkretnemu celowi, a nie tylko być dekoracyjnym. Ideą jest stworzenie środowiska, w którym można żyć bez bałaganu i chaosu, aby nie rozpraszało się codzienność.

Biała cegła w mieszkaniu? Zobacz 5 propozycji, które Cię urzekną!

Wskazówki dotyczące dostosowania stylu Scandi do Twojego domu

Wywodzący się ze Skandynawii styl Scandi to projekt dekoracji domu, który kładzie nacisk na minimalizm i funkcjonalność. Charakteryzuje się prostotą i szczerością. Nie zawsze łatwo jest znaleźć pomysły na udekorowanie domu. Dzięki tym wskazówkom będziesz mógł znaleźć inspirację i poprawić styl swojego salonu.

1) Pomaluj ściany na biało

2) Dodaj dywanik, aby zmiękczyć podłogę

3) Zawieś na ścianach kilka oprawionych w ramki obrazków (KLIK)

4) Napełnij wazon kwiatami i połóż na bocznym stoliku

Kompletny przewodnik po stylu Scandi dla każdego pomieszczenia w Twoim domu

Styl Scandi to minimalizm i funkcjonalność. Możesz stworzyć mocną i jednolitą estetykę, trzymając się neutralnych odcieni – bieli, czerni, brązów i szarości. Nacisk kładziony jest na naturalne tekstury, takie jak drewno, kamień i skóra. Wszystko jest uporządkowane z naciskiem na szczegóły.

Skandynawski design to prostota – proste linie, kształty i kolory. Jest również wypełniona dużą ilością naturalnego światła dziennego wpadającego przez duże okna.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-zalozenie-gazu-w-samochodzie/ zobacz zobacz