Dom i Wnętrze

Solidne parasole ogrodowe ochronią przed słońcem i deszczem!

515Views

Odpowiednio zaaranżowany ogród to miejsce idealne do odpoczynku, czytania książek czy spotkań w gronie rodziny. Decydując się na stworzenie takiego punktu centralnego w ogrodzie możemy mieć pewność, że zapewniamy sobie i naszym bliskim wspaniałą przestrzeń do relaksu. Jakie rozwiązania warto wykorzystać, aby cieszyć się komfortem? Obok wygodnych mebli często wymienia się solidne parasole ogrodowe.

Ochrona przed promieniowaniem UV – dlaczego jest tak ważna?

Obecność parasola w ogrodzie zazwyczaj związana jest z poszukiwaniem cienia. Faktem jest, że podczas upalnych dni przede wszystkim szukamy chłodu. Coraz częściej podnosi się również kwestię ochrony przed silnym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce będzie skutkować zaczerwienieniem skóry, poparzeniami, udarami słonecznymi. Solidne parasole ogrodowe skutecznie uchronią na przed tymi zagrożeniami i zagwarantują bezpieczny wypoczynek w środku lata.

Jak projektowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

Do tworzenia nowoczesnych parasoli do ogrodu wykorzystywane są nowoczesne materiały i tworzywa. Stelaż parasoli tworzony jest z antykorozyjnego aluminium, zabezpieczonego przed działaniem wody. Aluminium posiada również niską wagę, co wpływa na finalną wagę mebla. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która stanowi jeden z licznych punktów regulacji – pozwala ona na rotowanie parasola o 360 stopni. Parasol może być osadzony na różnorodnych podstawach: klasycznych, podstawach odpowiednich do wkopania w ziemię, podstawach z niewielkimi kółkami. Czasze parasoli wykonywane są z trwałych materiałów technicznych z włókien poliestrowych. Tkaniny takie są zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem kurzu, silnym promieniowaniem UV. Czasze amortyzowane są przez sprężyny naciągowe.