Ciekawe

Sposoby na zaadaptowanie w dziecku miłości do narciarstwa

1.06KViews

Większość rodziców z bólem w sercu słyszało od dzieci nerwowe „jest mi zimno”, „bolą mnie stopy”, czy nieśmiertelne „wracajmy” podczas pierwszych kilku rodzinnych wakacji narciarskich. Jeśli powyższy problem dotyczy również Ciebie, poniżej dowiesz się w jaki sposób sobie z tymi dziecięcymi humorkami poradzić.

Przygotuj dziecko na możliwość upadku

Pierwsza wycieczka na narty? Niech Twoje dziecko wie, że się przewróci – bardzo dużo razy. Daj mu do myślenia, że ​​upadanie w wyniku błędów jest normalne i nie powinno być wstydliwe ani krępujące. Śnieg może być łagodniejszym podłożem niż szkolny plac zabaw, dlatego dobrym hasłem dla upadającego dziecka powinno być reklamowe „padłeś, powstań – Powerade”.

Daj swojemu dziecku czas

Staraj się nie porównywać swojego dziecka z rodzeństwem lub przyjaciółmi. Niech postępuje we własnym tempie i skupia się na poprawieniu każdego błędu w swoim czasie. Dobrym rozwiązaniem jest pokazanie dziecku (nawet symulując), że Ty też, mimo ogromnego narciarskiego doświadczenia, się przewracasz.

Opowiedz o swoich upadkach z przeszłości

Pomóż swojemu dziecku zobaczyć, że wszyscy doświadczają niepowodzeń. Porozmawiaj o swoich własnych gorszych chwilach na nartach lub desce snowboardowej i poproś instruktora, gospodarza schroniska, a nawet kumpli, aby podzielili się swoimi doświadczeniami. Tylko dlatego, że dzieci nie są w stanie zrobić czegoś dobrze dzisiaj, nie oznacza, że nie będą mogły wykonać tego perfekcyjnie jutro.

Śmiechoterapia

Jeśli twojemu dziecku puszczają nerwy (i Ty przy okazji tracisz cierpliwość), rozładuj napięcie śmiechem. Kiedy się śmiejesz, Twój mózg wypuszcza dobre endorfiny, reakcja na stres ochładza się, a mięśnie rozluźniają. Trochę humoru rozjaśnia problem, a stary dobry żart z kategorii „puk, puk, kto tam?” może zrobić dobrą robotę.

Zaprzyjaźnij się ze strachem

Jeśli dziecko twierdzi, że się boi, powinieneś tylko i wyłącznie wysłuchać opowieści o jego lęku. Oszczędź sobie stwierdzeń, że nie ma się czego bać. Będzie to nie tylko nieprawda, ale również czynnik, który spowoduje w dziecku zawstydzenie z uwagi na strach.

Zainwestuj w dobry sprzęt

Inwestycja nie zawsze musi wiązać się z wielkimi wydatkami. Świadomość tego, że podróżujesz na nartach dobrej marki, może dodać pewności siebie z uwagi na niezawodność sprzętu. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wypożyczenie lub sprawdzenie nart przed wyjazdem w góry. Serwis narciarski Kraków jest miejscem, w którym wykwalifikowany personel zadba o odpowiednie przygotowanie oraz dobór sprzętu narciarskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/cms/serwis

leżak ogrodowy zobacz wiecje meble tarasowe