Ciekawe

Staram się o zwrot podatku z Niemiec

1.05KViews

Pracowałeś w Niemczech, byłeś tam legalnie zatrudniony i zastanawiasz się, czy możesz i w jaki sposób wystąpić o zwrot podatku z Niemiec? Chcesz wiedzieć, jak przebiega procedura wystąpienia o zwrot, ile czasu będziesz czekać, jak również na co musisz uważać, występując o zwrot podatku z Niemiec?

 

Zwrot podatku z Niemiec – formalności

 

Większość naszych rodaków, którzy pracują na terenie Niemiec może się starać o zwrot podatku z Niemiec. Wynika to z dosyć wysokiej kwoty wolnej od podatku. U nas jest to kwota około 3 tysięcy złotych, w Niemczech mówimy o kwocie 9 tysięcy euro. Różnica jest więc kolosalna.

 

Rozliczenie z niemieckim urzędem skarbowym za rok 2018 musi zostać złożone do końca lipca. W przeciwnym wypadku możemy zostać obciążeni karą. Warto więc dopełnić formalności, tym bardziej, iż można otrzymać zwrot odprowadzonego podaku, z którego wychodzi w większości przypadków całkiem spora jak na nasze warunki suma.

 

Co ciekawe – można wystąpić o zwrot podatku z Niemiec nawet do 4 lat wstecz

 

Jest to bardzo istotna informacja dla rodaków, którzy nie mieli za bardzo świadomości o takiej możliwości.
Na jakiej podstawie następuje rozliczenie z urzędem skarbowym? Na podstawie karty podatkowej, którą pracodawca musi wręczyć pracownikowi na początku roku. Wówczas możemy wyliczyć, jaka kwota będzie nam przysługiwała, jeżeli wystąpimy o zwrot podatku z Niemiec. Trzeba jednak pamiętać, iż na zwrot podatku można czekać nawet i pół roku – niemiecki fiskus nie ma ustawowego terminu na wypłatę zwrotu.

 

 

m2012.pl forum.org poken.pl