Dom i Wnętrze

Szafa do przedpokoju – tak czy nie?

889Views

Czy szafa do przedpokoju jest meblem koniecznym? Dla wielu osób tak. Dzięki niej wszystkie okrycia wierzchnie są starannie schowane i chronimy je, chociażby przed brudem i kurzem. Taka szafa daje nam również możliwość schowania kurtek, płaszczy osób nas odwiedzających.

Jaka szafa do przedpokoju?

Tak, szafa do przedpokoju jest meblem dość specyficznym, na który trzeba znaleźć miejsce. Jeśli przedpokój jest naprawdę minimalistycznych rozmiarów, to zapomnijmy o takim meblu, żeby móc swobodnie poruszać się do dalszej części domu. Jeżeli jednak wymiary przedpokoju pozwalają na zakup takiego mebla, stawiajmy na model z drzwiami przesuwnymi lub z drzwiami składanymi. Nie stawiajmy na szafy tradycyjne, ponieważ zwykłe drzwi potrzebują wolnej przestrzeni do otwierania. Wyżej wspomniane modele drzwi takiej przestrzeni nie potrzebują.

Fronty meblowe

O ile wybór drzwi do szafy jest ważny, tak warto również zwrócić uwagę na to, jakie wybrac fronty meblowe. Przy małych pomieszczeniach warto stawiać na modele, które optycznie powiększą cały przedpokój. Uda nam się tego dokonać na pewno przy lustrach zamontowanych w całości/części na drzwiach. Dobrym pomysłem są poziome pasy na frontach namalowane lub wykonane z folii samoprzylepnej. Taki trik architektoniczny sprawia, że cały przedpokój będzie wydawał nam się dłuższy i szerszy. Bardzo dobrym pomysłem jest szafa do przedpokoju z fototapetą – ciekawymi widokami. Takie widoki skutecznie przyciągają wzrok wszystkich osób, nie tylko samych domowników. 

leżak ogrodowy Fotele wiszące zobacz wiecje