Dom i Wnętrze

Tarasola – doskonały sposób na przedłużenie lata!

834Views

W jaki sposób sprawić, aby lato trwało nieco dłużej i by móc korzystać z uroków przesiadywania na świeżym powietrzu? Z pewnością dobrym rozwiązaniem okaże się tarasola, która pozwoli rozpiąć nad naszymi głowami dach chroniący przed słońcem i deszczem. Poprzez zastosowanie innowacyjnych materiałów możliwe jest teraz cieszenie się jesienią w pełni!

Czym jest tarasola?

Tarasola to nowoczesna konstrukcja wznoszona z aluminiowych, malowanych proszkowo elementów, łączonych ze sobą modułowo. Kolor konstrukcji może być dopasowany do istniejącej już aranżacji tarasu – jest to możliwe dzięki szerokiej palecie kolorów klasycznych oraz barw drewnopodobnych. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy, a wewnątrz niej ukryto system odprowadzania wody poza tarasolę.

Jaki model tarasoli wybrać?

Możliwości jest sporo – na stronie tarasola.pl znajdziemy modele odpowiednie zarówno na taras, jak  do ogrodu. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją dachu. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dachy tworzone z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi o 135 stopni. O pozycji lameli decyduje sam użytkownik. W innych modelach dach tworzony jest z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. Gęsty splot tkaniny sprawia, że jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu.

Warto wiedzieć, że bez względu na rodzaj dachu są one całkowicie odporne na wilgoć i nagrzewanie.

Dodatki do tarasoli

Złota, polska jesień to idealny czas na to, aby nieco czasu spędzić na świeżym powietrzu. Dlaczego nie zrobić tego na tarasie? Tarasole mogą być uzupełniane o panele boczne, które skutecznie chronią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru. Ciekawym rozwiązaniem są również promienniki ciepła, które pozwolą na zwiększenie komfortu cieplnego podczas przesiadywania na tarasie.

https://myvatn.org https://rocela.pl/remonty-na-drogach-jak-sa-planowane/ Klasyczne meble łazienkowe