Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu – jakie polisy wybrać?

613Views

Ubezpieczenie samochodu to nasz obowiązek, jak i przywilej – mówią pracownicy firm ubezpieczeniowych. W Polsce istnieje przepis mówiący o tym, że każdy pojazd mechaniczny powinien posiadać OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Czym jest OC? Czy możliwe jest zakupienie dodatkowych ubezpieczeń dla naszego samochodu czy motocykla?

Czym jest ubezpieczenie samochodu OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa, którą powinien posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych z naszej winy – w ten sposób zabezpiecza się mienie oraz innych użytkowników drogi. Ubezpieczenie OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej – brak tego dokumentu uprawnia funkcjonariuszy do odebrania prawa jazdy i odstawienia samochodu na parking policyjny. Ubezpieczenie samochodu tego typu zakupimy w większości firm ubezpieczeniowych – musimy być jednak świadomi, że cena takiego ubezpieczenia nie jest stała i zależy od wielu czynników. Wśród czynników tych znajdziemy zarówno nasz wiek oraz to, jak wiele lat prowadzimy pojazdy, jak i wiek i markę naszego samochodu. Kwota ubezpieczenia OC zależy również od posiadanych przez nas zniżek. W przypadku stłuczek czy wypadków tracimy nasze zniżki, a kwota kolejnego ubezpieczenia jest wyższa. Polisa OC obowiązuje przez rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie nowej polisy.

Ubezpieczenie samochodu poprzez polisę AC

Autocasco to polisa, którą dodatkowo możemy wykupić w formie ochrony naszego mienia. Autocasco jest usługą kierowaną przede wszystkim do posiadaczy samochodów nowych czy kilkuletnich, a wysokość składki wynika z różnej wysokości konkretnych składowych. Kupując ubezpieczenie samochodu AC możemy samodzielnie decydować o tym, w jakich przypadkach odszkodowanie będzie większe.

 

zobacz https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/