Dom i Wnętrze

Urządzanie mieszkania

1.09KViews

Bardzo wielu ludzi, zwłaszcza ci, którzy od dawna wynajmują różne mieszkania, marzy o tym, aby wreszcie mieć swoje gniazdko. Jednak urządzanie mieszkania to także pewne wyzwanie. Co jest szczególnie ważne w tym procesie?

Dobry plan

Całkowita spontaniczność w wyborze mebli, kolorów i dodatków do mieszkania nie jest zbyt dobrym pomysłem. Łatwo możemy spostrzec, że pewne elementy nie pasują do siebie, chociaż w sklepie, kiedy zobaczyliśmy promocyjną cenę, wydawało nam się, że to okazja dla nas. Warto więc najpierw zrobić dobry plan remontu – ustalić, jaka kolorystyka będzie dominowała w każdym z pomieszczeń, na jaki styl się decydujemy. Nie musimy od razu kupować wszystkich mebli i dodatków. Wręcz przeciwnie – dopiero kiedy umieścimy część rzeczy w pokoju, może zorientować się, że wnętrze jest już przepełnione i kolejny dodatek nie jest mile widziany.

Oświetlenie – Barokko

Niezwykle ważne w urządzaniu przestrzeni jest dobry wybór oświetlenia. Musimy je dopasować do specyfiki wnętrza oraz stylu, w jakim urządziliśmy dane pomieszczenie.
Przed wybraniem się do sklepu z lampami, warto poszukać inspiracji, na przykład w internecie, na portalach, których tematem jest wyposażenie wnętrz i oświetlenie – Barokko to przykład właśnie takiej strony. Warto też poprzeglądać katalogi wnętrz – niektóre z nich są dostępne bezpłatnie, na przykład w sklepach meblowych.

Demokratyczne wybory

Jeżeli nie mieszkamy sami, ale z rodziną, warto zadbać o to, aby każdy czuł się w domu naprawdę dobrze. Żeby tak było, domownicy muszą brać czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących urządzania naszych wnętrz. Być może dla nas oczywisty jest wybór między kabiną prysznicową, a wanną – zawsze bierzemy szybki prysznic i kabina zajmuje wiele miejsca, ale nasz partner uwielbia kąpiele w wannie. Wówczas musimy ustalić jakiś kompromis – akurat w tym przypadku świetnie się sprawdzi połączenie wanny i kabiny. Nie zawsze jednak jest tak łatwo. Nie możemy pomalować połowy domu na jeden kolor, a połowy na inny. Warto jednak zadbać o to, aby każdy miał coś do powiedzenia w wyborach dotyczących naszego wspólnego miejsca do życia. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych konfliktów i sprawimy, że każdy poczuje się „jak w domu”.

Podczas urządzania domu lub mieszkania trzeba zatem pamiętać o kilku rzeczach. Na pewno przyda nam się dokładny plan. Ważne jest też poświęcenie czasu na poszukiwanie inspiracji. Niech każdy, kto będzie zamieszkiwał dom ma możliwość podjęcia jakiś decyzji dotyczących jego wystroju.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html.

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ nwise.pl