Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na miejsce wypoczynkowe w ogrodzie

575Views

Jak zapewnić sobie sposób i ciszę w czasie letnich popołudni? Nie musimy wyjeżdżać na dalekie wycieczki, aby zaznać odpoczynku. Blisko domu możemy stworzyć wyjątkowe miejsce, z którego korzystać będzie cała rodzina. Jakie meble i dodatki wykorzystać z ogrodzie lub na tarasie? Obecnie wybór jest olbrzymi!

Meble – jakie okażą się najlepsze?

Wybór mebli outdoorowych jest olbrzymi – wchodząc od sklepu stacjonarnego producenta zachwyci nas mnogość kolekcji. Wśród najpopularniejszych w ostatnich latach wymienia się meble technorattanowe, które odznaczają się nie tylko pięknym wyglądem, ale i wysoką funkcjonalnością. Technorattan to tworzywo syntetyczne, którego nieporowata struktura nie chłonie brudu i nie jest podatna na wilgoć. Aluminiowe stelaże mebli technorattanowych zabezpieczono przed wnikaniem rdzy, odkształceniami. W kompletach mebli technorattanowych znajdziemy sofy narożne, leżanki, fotele, krzesła. Meble ogrodowe z technorattanu sprawdzą się w ogrodach, na tarasach czy balkonach.

Parasol – czy jest niezbędny w ogrodzie?

Do niedawna parasole stawiane były w ogrodach i na tarasach wyłącznie jako element, który miał gwarantować przyjemny cień. Dzisiaj, kiedy świadomość jest znacznie wyższa wiemy, że zadaniem parasola jest głównie chronienie nas przed silnym promieniowaniem UV, które może powodować poparzenia skóry. Parasol ogrodowy szary to jeden z najchętniej wybieranych produktów na polski rynku – stonowane kolory oraz idealna bryła sprawiają, że świetnie wpisuje się on w już zaaranżowaną przestrzeń. Producenci oddają do naszych rąk produkt kompletny – stelaż malowany jest proszkowo, przez co zabezpieczono go przed wnikaniem rdzy, działaniem wilgoci. Osadzony na ruchomej stopie może być rotowany o 360 stopni.

fx-bratislava.com inklouds.pl wtrawiepiszczy.com.pl