Ciekawe

Warto zadbać o rzęsy

1.41KViews

W dobie coraz bardziej wyszukanych metod przedłużania i zagęszczania rzęs oraz tuszy o zaawansowanych funkcjach wiele kobiet nie przejmuje się kwestią dbania o rzęsy. Tak naprawdę jednak żaden zabieg ani kosmetyk nie zastąpi naturalnych długich, gęstych, grubych i zdrowych rzęs.

Tusze – mają ograniczone możliwości

Nie wszystkie kobiety mają świadomość tego, że modelki w reklamach tuszy zwykle mają sztuczne rzęsy, przez co efekt w ich przypadku wydaje się tak imponujący. Kupując taki produkt, można jednak łatwo zauważyć, że wcale nie wyczaruje on wachlarzy jeśli rzęsy są cienkie, słabe i krótkie.

Najtrudniej jest zwłaszcza osiągnąć efekt zagęszczenia, gdyż często dopiero wytuszowanie rzęs pozwala zobaczyć, jak duża jest skala przerzedzeń. Kiedy włoski są pokryte tuszem, jeszcze lepiej widać ich ubytki – puste miejsca są bardziej widoczne.

Poza tym warto pamiętać, że częste tuszowanie rzęs i ich zmywanie agresywnymi kosmetykami wcale nie poprawia kondycji rzęs. To właśnie te zabiegi często są przyczyną osłabiania się, kruszenia i wypadania włosków.

Zabiegi w salonach – dają złe skutki

Rozwiązaniem może zatem wydawać się zagęszczenie i przedłużenie rzęs u kosmetyczki. Często jednak daje to nienaturalny efekt, co nie każdemu się podoba. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest, że łatwo można uzyskać długie i gęste rzęsy nawet jeśli własne są w bardzo kiepskim stanie.

Nie ma jednak nic za darmo. Dłuższe noszenie takich doczepionych rzęs musi zaskutkować osłabieniem się naturalnych. Z tego powodu kobiety, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, kiedy już z niego rezygnują, prawie zawsze zauważają, że zły stan ich rzęs przerodził się w stan opłakany.

Wówczas sięgnięcie po odżywkę do rzęs jest niezbędne, a odzyskiwanie dobrej kondycji włosków trwa jeszcze dłużej niż w przypadku, gdy od razu sięgnie się po to rozwiązanie. Na pewno więc warto wybrać dobrą odżywkę i zacząć jej używać kiedy tylko zauważy się pogorszenie się stanu rzęs. Efekty będą wspaniałe!

Co może zapewnić odżywka do rzęs?

Jeśli wybierze się dobry produkt, mający odpowiednią formę, czyli taki, który nakłada się u nasady rzęs (a nie na rzęsy), efekty można będzie zauważyć już po paru tygodniach, choć oczywiście na pełny efekt zagęszczenia i przedłużenia trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, co ma związek z naturalnym cyklem wzrostu włosków.

Pierwsze rezultaty to wzmocnienie się rzęs, dzięki czemu mniej ich wypada, nawet podczas demakijażu. Następnie dobra odżywka do rzęs zagwarantuje ich zagęszczenie – można będzie zauważyć kiełkujące maleńkie włoski w miejscach utraconych rzęs.

Odżywkę do rzęs znajdziesz w sklepiekomsetykizameryki.pl

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/