Dom i Wnętrze

Wybuduj dom swoich marzeń i nie przepłacaj!

1.33KViews

Ceny mieszkań i domów oferowanych przez deweloperów stają się coraz bardziej horrendalne. Sami deweloperzy twierdzą, że wszystko przez rosnące podatki i ceny materiałów budowlanych. Prawdą jest jednak, że budowy prowadzone przez deweloperów często przybierają kuriozalne formy, np. jak w przypadku wielu krakowskich czy warszawskich osiedli, w których brak miejsc parkingowych. Zamiast kupować drogie mieszkanie zastanówmy się nad domem drewnianym!

Zalety domów drewnianych całorocznych – czy znasz je wszystkie?

Dom drewniany całoroczny to interesująca nowość na polskim rynku budowlanym. Moda na ten rodzaj budownictwa przywędrowała do nas z Kanady i Skandynawii, gdzie dostępność drewna jest bardzo wysoka. W Polsce z każdym miesiącem przybywa firm, które zaoferują nam nie tylko wzniesienie takiego domu, ale i interesujące projekty! Domy szkieletowe drewniane, najczęściej wybierane przez kupujących to domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza. Warto pamiętać, że każdy taki projekt uwzględnia również garaż lub podjazd pod domem. Domy drewniane posiadają zazwyczaj przestronne kuchnie z jadalniami i salonem na parterze oraz sypialnie na piętrze lub poddaszu.

Ile trwa budowa domu drewnianego? Wszystko zależy od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. W przypadku stanu surowego jest to najczęściej 2-4 miesiące. Dom w stanie deweloperskim oddaje się najczęściej po 4-8 miesiącach. Pamiętajmy, że budowa domów szkieletowych może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – wszystko przez zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego.

Koszt budowy domu drewnianego

Wybudowanie domu drewnianego całorocznego to znacznie mniejsza inwestycja niż w przypadku domu murowanego. Szacuje się, że koszty są o 30-35% niższe, przez co możliwe jest poczynienie sporych oszczędności!

Taboret industrialny stołek w stylu loft https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ zobacz wiecje