Dom i Wnętrze

Wygodne komplety wypoczynkowe na taras

654Views

Z wielką przyjemnością spędzamy czas na dworze, ciesząc się świeżym powietrzem. Taras może stać się miejscem wygodnym, jeżeli zadbamy o to w odpowiedni sposób, kupując m.in. komplety wypoczynkowe na taras.

Miejsce na taras

Zanim zaczniemy oglądać komplety wypoczynkowe na taras, nie zapominajmy o tym, że musimy dla tarasu znaleźć odpowiednie miejsce, jeżeli mamy zamiar często z niego korzystać. Jego umiejscowienie będzie wpływało na to, czy chętnie będziemy tam przebywać, czy też wręcz przeciwnie. Umiejscowienie tarasu po zachodniej stronie może okazać się złym pomysłem, ponieważ całość będzie narażona na zbyt częste podmuchy, jak również na zbyt wielką ilość palącego słońca. Najkorzystniejszym miejscem, gdzie można umiejscowić taras jest strona południowo – wschodnia, najlepiej w zgięciu domu. Dzięki temu będziemy mogli pomyśleć o tym, aby częściej bywać na dworze.

Odpowiednie komplety wypoczynkowe na taras

Urządzając swój “salon” na świeżym powietrzu, musimy uzmysłowić, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Warto także wiedzieć, jakie wymiary potrzebują poszczególne elementy. I tak przyjmuje się, że na rozstawienie leżaka potrzebne nam jest 170 x 70 cm. Przejście powinno mieć minimum 60 cm szerokości. Z kolei stół dla 4 osób będzie zajmował na tarasie 280 x 180 cm powierzchni. Do tego trzeba jeszcze dołożyć odpowiednie krzesła, które powinny mieć na tyle swobody, aby można było je bez problemu od tego stołu odsunąć. Znając takie wymiary uda nam się zakupić meble na taras odpowiedniej jakości.