Dom i Wnętrze

Wynajmij jacht w Chorwacji

529Views

Region Bałkanów poprzez swój urok, niezwykłe dziedzictwo przyrodnicze, kulturalne, jak i historyczne przyciąga dużą ilość turystów z całego świata. Szczególnie w ostatnich latach, kraje Półwyspu Bałkańskiego, zyskują na popularności wśród polskich turystów. Z całego regionu szczególnie upodobaliśmy sobie Chorwację.

Zwiedzanie kraju

Jeżeli chcemy spędzisz nasz urlop w unikatowy sposób powinnyśmy sprawdzić czarter jachtów w Chorwacji. Poprzez wspaniale rozbudowaną bazę turystyczną na obszarze całego wybrzeża możemy odnaleźć mariny oferujące czarter jachtów. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się w Pula, czy też w Dubrowniku.

Zwiedzając wybrzeże i znajdujące się na nim chorwackie miasta zyskujemy prawdziwą wolność od zgiełku i tłumów turystycznych możliwości. Dzięki jachtowi możemy zacumować, wyjść na miasto, zapoznać się z jego wąskimi ścieżkami, unikatowymi budynkami, jak i restauracjami i w dowolnym momencie powrócić na jacht.

Sterowanie Jachtem

Jeżeli zdecydujemy się na czarter jachtów w Chorwacji mamy trzy opcje. Pierwszą z nich jest żeglowanie ze skipperem, jeżeli brak nam uprawnień. Skipper nauczy nas podstaw żeglugi i będzie dobrym przewodnikiem, który wskaże nam interesujące miejsca do zobaczenia. Należy pamiętać, że koszt skippera nie jest wliczony w cenę najmu.

Czarter jachtów w Chorwacji bez skippera jest możliwy jedynie, gdy posiadany odpowiednie uprawnienia. Musimy posiadać patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz dokument poświadczający umiejętność obsługi urządzeń radiowych. Możemy także ukończyć chorwacki kurs dający nam tytuł Voditelj Brodice.

Koszt najmu jachtu

Koszt czarterów jachtu na Chorwacji jest zależny od klasy jednostki, jej wieku oraz wielkości. Dlatego też cena jednej doby na jachcie może się wahać od kilkuset złotych w przypadku najmniejszych jednostek do kilku tysięcy złotych. Należy też uwzględnić sternika, jeżeli nie posiadamy uprawnień. Zwykle jest to kilkaset złotych dziennie.

Ponadto należy uiścić odpowiednią kaucję, która w zależności od klasy jednostki może wynieść od 1000 do 5000 EUR. Jeżeli nie mamy środków na kaucję możemy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Zwykle od 100 do 400 EUR. Pamiętajmy także o transit-log czyli opłacie za przygotowanie jachtu, która może wynieść od 80 do 250 EUR.