Dom i Wnętrze

Zaprojektuj własną strefę wypoczynku

904Views

Odpoczynek i relaks powinny być obowiązkowymi punktami w planie każdego dnia. Kilka chwil dla siebie przyniesie wiele wymiernych korzyści dla naszego zdrowia. Chcąc zaprojektować miejsce wypoczynkowe blisko domu z pewnością warto wykorzystać przydomowy ogród lub taras, szczególnie w okresie wiosny i lata. Jakie elementy wybrać, aby móc cieszyć się spokojem blisko natury?

Strefa wypoczynku na tarasie

Taras to wręcz idealne miejsce do tego, aby odpoczywać po trudnym dniu w pracy czy w szkole. Taras w stylu nowoczesnym zaaranżujemy bez trudu wybierając jeden z licznych kompletów mebli udostępnianych przez najlepszych producentów. Szukając mebli tarasowych zwracajmy uwagę na wielkość tarasu oraz na nasze potrzeb. Wśród rekomendowanych mebli wymienia się przede wszystkim komplety składające się z niewielkich stolików kawowych i wygodnych foteli z profilowanymi oparciami. Takie miejsce wypoczynkowe pozwoli nam do woli delektować się kawą, herbatą, czytać książki z promieniach słońca czy pracować z komputerem przenośnym.

Duży ogród – jak go zaaranżować?

Duże ogrody dają wiele możliwości aranżacyjnych. Warto zastanowić się, jaką rolę ma spełniać ta przestrzeń. Osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi mogą postawić na klasyczną sofę narożną, która pomieści kilka osób. Taki mebel będzie wspaniale prezentował się z niskim stołem kawowym. Chcąc podejmować naszych gości wyśmienitymi posiłkami warto wybrać klasyczny stół jadalny z naturalnego drewna, wokół którego ustawimy wygodne krzesła z naturalnego rotangu. Taki stół pozwoli nam na podawanie posiłków dużej ilości osób czy organizowanie grilla w okresie letnim!

Miejsce wypoczynkowe możemy również uzupełnić o nowoczesny parasol czy pergolę – oba rozwiązania pozwolą nam na ochronę przed silnym promieniowaniem UV oraz zagwarantują nam cień.

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/