Dom i Wnętrze

Najmodniejsze trendy kuchenne w 2023

848Views

Zaprojektowanie kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste jak dzisiaj. Olbrzymia ilość dostępnych kompletów meblowych, ale też możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych architektów i projektantów sprawiają, że stworzenie kuchni jest łatwe! Jakie trendy są modne w roku 2023, by stworzyć elegancką kuchnię?

Idealna kuchnia – to znaczy: jaka?

Kuchnia powinna być pomieszczeniem, które spełnia kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim jest to miejsce przygotowywania posiłków, ale też przechowywania żywności, przyborów kuchennych. Nierzadko kuchnia jest też przestrzenią, gdzie przy niewielkim stole spotykamy się z bliskimi przy porannej kawie czy też przy śniadaniu. Kuchnia powinna być też miejscem, gdzie czujemy się dobrze – dlatego tak ważne jest wybranie odpowiednich mebli i dodatków.

Trendy na 2023 rok

Wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać kuchnia 2023 – inspiracje podsuwają zarówno projektanci, jak i pisma branżowe. Taka kuchnia łączy funkcjonalność, ale też elegancję. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się meble nowoczesne, o gładkich frontach, w których najchętniej brak klasycznych uchwytów. Nowoczesne komplety meblowe to świetne rozwiązanie dla mniejszych kuchni – jasne i lśniące fronty odbiją światło i sprawią, że pomieszczenie wyda się optycznie większe.

Drugą propozycją są kuchnie retro – kolekcje takie wykorzystują elementy nawiązujące do kuchni angielskich czy prowansalskich. Znajdziemy tu fronty zdobione delikatnymi frezami, dekoracyjne i stylizowane uchwyty, ale również witryny z przeszkleniami, które dodatkowo zdobione są frezami. Kuchnie w stylistyce retro są najczęściej matowe, co dodatkowo nadaje im elegancji i klasycznego wyglądu. Wśród modnych propozycji warto również wymienić kuchnie w stylu loft.

lpo.pl Taboret industrialny stołek w stylu loft zobacz