Dom i Wnętrze

Nowoczesna kuchnia z wyspą do siedzenia

389Views

Wyspa kuchenna może spełniać różnorakie funkcje. Dla części domowników może ona stać się wygodnym stołem do wykorzystania, a dla innych blatem roboczym. Jak powinna zostać zaplanowana kuchnia z wyspą do siedzenia? 

Zalety posiadania wyspy kuchennej

Nie każdy wie, że kuchnia z wyspą do siedzenia sprzyja kontaktowi z otoczeniem. Tak, to dzięki niej można wejść w lepsze interakcje z otoczeniem. Nie stoi się, czy też nie siedzi tyłem do innych domowników. Stojąc przy niej ma się przed sobą wolną przestrzeń, a nie ścianę. Ktoś może stanąć z drugiej strony wyspy, można swobodnie obserwować to, co dzieje się w pozostałej części kuchni, a czasem nawet w salonie. W związku z tym, że do wyspy istnieje możliwość dojścia z kilku stron, w jednym momencie może pracować przy niej większa ilość osób. Jak więc widać, kuchnia z wyspą ma ogrom wspaniałych zalet.

Kuchnia z wyspą do siedzenia lub z półwyspem

Tak, wyspa kuchenna jest wygodna, ale nie każdy może pozwolić sobie na jej urządzenie. Chociażby dlatego, że całe pomieszczenie jest zbyt małe. Przyjmuje się, że kuchnia musi mieć min. 15m2, aby móc myśleć o wykonaniu w niej wyspy. W innych przypadkach można również pomyśleć o półwyspie. Równie wygodna opcja, która także może stać się funkcjonalnym miejscem. Co prawda, będzie ona z jednej strony przylegać do ściany, ale reszta będzie bardziej dostępna. Dzięki temu będzie można znaleźć wygodne miejsce do siedzenia (np. na hokerach), jak również mieć łatwo dostępny blat roboczy, który pozwoli na lepszy kontakt z otoczeniem.

 

https://wiecznauroda.pl https://scott2012.org https://peo.pl