Ciekawe

Meble ogrodowe, które po prostu się nam podobają

5.34KViews

Ogród to nie tylko przestrzeń naturalnej dowolności (zwłaszcza gdy jest to ogród w stylu angielskim czy krajobrazowym). To także przestrzeń prezentacji i reprezentacji. Taka, którą chcemy pokazywać gościom. Trochę na zasadzie salonowych czy w ogóle wnętrzarskich aranżacji. Zresztą od wieków wiele ogrodów pełniło taką reprezentacyjną rolę. Przypominały one dzieła czy układy do podziwiania. Nadal je tak traktujemy. Czego przykładem jest na przykład ogród w Książu czy w Wilanowie.

Oryginalne zestawy ogrodowe

Także dzisiejszym ogrodom nie sposób często odmówić wyrafinowanej prezentacji, choć ma ona zazwyczaj inną formę niż ta, która obowiązywała w ogrodach dziewiętnastowiecznych. Przykładem takiego wybitnie współczesnego ujęcia są zestawy ogrodowe. Na przykład te wykonane z aluminium, których piękno ukazuje się tutaj: zumm.pl.

Aluminiowa estetyka

Aluminium to materiał, który odkrywamy dla naszych ogrodów. Jego piękno jest interesujące i oryginalne. Wpisuje się w trend powrotu do uroku świata przemysłowego. Aluminiowe stoły, krzesła, fotele to niewątpliwie meble, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym ogrodzie.

Także aluminiowe sofy to przedmioty, które muszą trafić na przykład na awangardowy taras. Zresztą meble tego typu także w bardziej tradycyjnym otoczeniu wyglądać będą wspaniale. Trochę na zasadzie dysonansu do naturalistycznej kompozycji czy rustykalnego ogrodzenia.

Rattanowa estetyka

Miłośnicy tradycyjnego wzornictwa docenią z całą pewnością rattanową estetykę, czyli meble ogrodowe wykonane z tego naturalnego materiału. Piękno klasyki przecież jest nieprzemijające. Zawsze będzie budziło nasz zachwyt jak meble rattanowe na taras. Przedmioty niewątpliwie z duszą. Odsyłające nas do najpiękniejszych wyobrażeń o doskonałym życiu ogrodowym. Meble rattanowe (fotele, sofy, krzesła, stoliki) sprawdzą się na tarasie romantycznym, rustykalnym, ale też oficjalnym i biurowym.

zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/