Technologia

Czym jest ekogroszek?

1.86KViews

Ekogroszek to bardzo popularna nazwa handlowa odnosząca się do pewnego rodzaju paliwa stałego, które wyprodukowane zostało z węgla kamiennego lub brunatnego. Ekogroszek przeznaczony jest to wytwarzania energii cieplnej przede wszystkim w kotłach retorowych (w przypadku innych ekogroszek może nie spełniać dobrze swojej funkcji grzewczej).

Parametry ekogroszku to niezwykle istotna kwestia

Wiele osób przed pojęciem decyzji o zakupie tego rodzaju opału ma wiele wątpliwości wynikających przede wszystkim z braku uczciwości sprzedawców. Sprzedaż ekogroszku prowadzona jest w każdym mieście przez wiele osób, jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie należy przeanalizować kilka niezwykle istotnych parametrów. Najczęściej osoby prowadzące nieuczciwą sprzedaż ekogroszku zamiast jego kaloryczności, swoim klientom podają jego ciepło spalania. Ciepło spalania to parametr charakteryzujący się większymi wartościami parametrów niż kaloryczność, dlatego wiele osób może to wprowadzić w błąd. Ciepło spalania jest niestety energią do ogrzewania bardzo nieużyteczną, zatem kupując taki ekogroszek hurt możemy wpakować się w pewnego rodzaju kłopoty. Dlatego absolutnie każda osoba, która zamawia ekogroszek z dostawą lub samodzielnie odbiera go od sprzedawcy, zanim podejmie ostateczną decyzję o zakupie, musi koniecznie zapoznać się z jego wartością opałową, całkowicie ignorując przy tym ciepło jego spalania.

Ekogroszek hurt – niskokaloryczny a może wysokokaloryczny?

Wielu osobom wydaje się, że najlepszy ekogroszek to ten wysokokaloryczny, bo będzie on cechował się najwyższą jakością i efektywnością. Jednak wbrew pozorom nie zawsze takie posunięcie będzie najbardziej opłacalne. Kupując ekogroszek z dostawą lub odbierając go bezpośrednio od sprzedawcy należy zwrócić uwagę na to, jaki jest stosunek kaloryczności ekogroszku do ceny. Takie przeliczenie umożliwia otrzymanie jak największej energii w paliwie jak najtaniej. Bardzo często zdarza się, że wysokokaloryczny ekogroszek nie da możliwości jego pełnego spożytkowania przede wszystkim, gdy nadejdą cieplejsze dni. Prawda jest taka, że w tej sytuacji nie da się cieszyć w pełni osiągniętymi zyskami, pozostaje jedynie liczyć straty wynikające z dużej ilości dymu oraz sadzy. Zatem wysokokaloryczny ekogroszek będzie najlepszy w bardzo mroźne dni (wtedy zapewni użytkownikowi najbardziej optymalne korzyści), natomiast w nieco cieplejsze lepiej sięgać po niskokaloryczny ekogroszek, który w takim wypadku sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz wiecje Nowoczesny metalowy kwietnik stojący